Команда Discover в жодному разі не ставить питання про доречність відпочинку для українців. Адже подорожі сьогодні виступатимуть передусім як моральна розрядка, спосіб відновитися від пережитого стресу й накопичити сили, щоби продовжити боротьбу за перемогу. У цьому з нами солідарні і психологи. Крім того, відпочиваючи в Україні, туристи робитимуть внесок у покращення економічної ситуації в державі.
Але у воєнних реаліях залишається питання, куди ж поїхати в Україні влітку 2022-го, щоби було безпечно, цікаво, різноманітно і з можливістю знайти житло не за всі гроші світу. Такі місця є. Тримайте нашу підбірку із семи дестинацій для літнього відпочинку 2022.
Сколівські Бескиди — це природний парк, створений на основі однойменного гірського хребта, що є частиною Українських Карпат. У 2021 році він здобув перемогу в номінації Ukraine Tourism Awards «Найкращий природний парк року» й на 100 % відповідає цьому званню. На території парку облаштовано:
Активностей у парку вистачить на добрий тиждень. Ось тільки декілька варіантів, що тут можна робити:
Зупинитися можна в будиночках або готелях у Сколе, Тухлі, Славському, Тустані або ж у наметах прямо на території парку. До речі, 1 червня біля Сколе відкрився екологічний кемпінг «Мала Річка» з місцями для наметів, глемпінгом, паркінгом, туалетами, душем, кухнею, кафе, зоною BBQ, територією для розпалювання вогнища, криницею, безкоштовним Wi-Fi та електрикою.
«Подільські Товтри» на Хмельниччині є найбільшим природним парком Європи. До його складу входить 130 територій та об’єктів природно-заповідного фонду, серед яких 15 заказників, 4 геологічні пам’ятки природи, ботанічний сад, 3 парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва тощо. Отож нудьгувати тут точно не доведеться. На відвідувачів чекають:
Найбільше варіантів житла ви знайдете в Кам’янці-Подільському. На дослідження цього міста можна сміливо виділяти декілька днів. «Мандруй Україною» потурбувалися, щоби ви не пропустили нічого важливого і вже підготували маршрут «Кам’янець-Подільський — квітка на камені» + скельний монастир у Бакоті.
Крім того, у Подільських товтрах є безліч місць для відпочинку з наметом та кемпінги. Один із найвідоміших — екокемпінг «Бакота» в селі Каштанівка з автотрейлерами до 5 осіб та наметовим містечком. На території є кафе, місця для самостійного приготування їжі, оренда човнів і катамаранів.
Бойківське село міського типу Вигода розташоване в підніжжі Карпат між річками Свіча та Мізунка. Поки що ця дестинація ще не набула такої популярності серед туристів. Варто скористатися моментом і стати одним із першопрохідців, бо відчуваємо, що скоро тут буде людно.
У Вигоду потрібно їхати, щоб:
Раніше ми розповідали про Вигоду як успішний кейс перетворення селища на справжній туристичний «магніт». Зупинитися можна у вже згаданих екосадибах «Дарваїв кут» та «Бойківські світанки» або ж підібрати інший варіант у регіоні. Для тих, хто хоче бути максимально близько з природою, пропонуємо розглянути глемпінг на території сучасної овечої ферми «Дубовий кут» на березі Мізунки.
Шацький парк — це майже 50 тисяч гектарів природи Полісся у Волинській області. На його території розташовані 23 озера, зокрема, найглибше в Україні — Світязь, що вважається одним із 7 природних чудес України. Разом водойми складають одну з найбільших озерних груп у Європі. У парку облаштовано кілька екостежок, пішохідних та веломаршрутів. Варіантів дозвілля тут безліч:
На озерах є 4 зони відпочинку: «Світязь», «Гряда», «Урочище Гушово» й «Пісочне». Там можна обрати найрізноманітніші варіанти розміщення: від наметів до пансіонатів. Також є можливість зупинитися в самому Шацьку.
Відпочинок у природному парку рекомендуємо поєднати з відвідуванням Луцька. На це сміливо виділяйте щонайменше 2 дні, адже тут теж є чим зайнятися.
Щоб ознайомитися з найголовнішими пам’ятками міста, скористайтеся маршрутом від «Мандруй Україною» Луцьк і Шацькі озера, а далі вже обирайте, чим урізноманітнити програму:
Полтавщина — край, де неймовірно поєднана природа, історія, культура, національний колорит та оздоровчий відпочинок. Про нього кажуть — «душа та серце України». Існує безліч варіантів, як провести тут незабутню поїздку. Ми пропонуємо взяти за основу маршрут від «Мандруй україною» «Полтавська галушка», але трошки його урізноманітнити.
Затримайтеся в Полтаві на кілька днів, прокидайтеся зі смачною кавою в центральній кав’ярні міста «Кавун», а далі обирайте, чого душа бажає:
Далі вирушайте в козацьке селище Диканька, біля якого проходили гоголівські вечори, щоб:
Після Диканьки не полінуйтеся проїхати ще декілька кілометрів у столицю українського гончарства — Опішню. Обіцяємо вау-ефект від:
Зупинитися в Опішні можна в «Лялиній Світлиці» або в садибі туристичного комплексу «Старий хутір».
Для мешканців Київської та Чернігівської областей, які не мають можливості або бажання від’їзжати далеко від свого дому, пропонуємо провести вікенд у найбільшому українському природному парку «Міжрічинський». Тут можна:
Зупинитися можна в котеджних будиночках у садибі «Отрохи» з лазнею, їжею з традиційної печі або мангалу та низкою розваг на території і поряд.
Досвідом своєї мандрівки в Міжрічинський парк поділилася наша Ольга Троханчук. Там багато класних підказок і корисних контактів.
Зовсім поряд розташований інший природний парк — «Беремицьке» Його територію умовно можна розділити на дві частини. Перша — це господарські угіддя, конюшні, котеджні будиночки, а друга — велика зелена територія з екостежками та тваринами. У «Беремицькому» відвідувачі зможуть:
Наша Ольга побувала й там. Про цю поїздку читайте тут.
Залишитися на ночівлю можна в самому «Беремицькому». На території є будиночки, кемпінг з усім необхідним і можливістю орендувати намет. Харчування можна замовити в місцевому кафе.
Подорожуйте Україною, відкривайте нові місця, показуйте дітям, яка прекрасна в нас країна, упевнюйтеся на ще мільйони відсотків, що нам є за що боротися. Повертайтеся відновленими фізично й морально, продовжуйте працювати для наближення перемоги, щоби наступного сезону ми вже могли включити в наш ТОП поїздки до українського моря, зокрема, у Крим та міста Східної України.
Фото: Vimoculars Wikipedia, Polishchyk Wikipedia, Levis Dettendorfer Wikipedia, Yevhenii Chasovenko, www.facebook.com/pvp.poltava, www.facebook.com/dniprodesna, www.facebook.com/npptovtry.org.ua, www.facebook.com/skolebeskydy, www.instagram.com/olena.guide.ukraine