Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Печера Атлантида

Тернопільська та Хмельницька області межують між собою і саме на їх територіях знаходиться найбільша кількість печер України, а вся справа в карстових породах, що залягають в нетрях землі.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Печера Атлантида

Тернопільська та Хмельницька області межують між собою і саме на їх територіях знаходиться найбільша кількість печер України, а вся справа в карстових породах, що залягають в нетрях землі.

Однією з таких печер карстового походження є «Атлантида», яка вважається найкрасивішою не тільки в Україні, але і в Європі. Знаходиться вона у селі Завалля Хмельницької області. Печеру відкрила група київських спелеологів на чолі з Рогожніковим у 1969 році, проводячи роботи на території непрацюючого гіпсового кар’єру. «Атлантида» має три рівні і є кристалізованою майже на 80%, саме тому її стіни вкриті фантастичними кристалами різноманітної форми та розмірів. Печера була настільки красивою, настільки таємничою і нагадувала міфічний закинутий світ, що її назвали Атлантидою. Протягом певного періоду вхід до печери був вільний, що призвело до численного потоку туристів, діяльність яких, а саме вирубка кристалів, розведення вогню, негативно вплинула на «Атлантиду». Як результат перші зали втратили свою колишню велич і красу. Щоб захистити печеру від вандалізму з 2000 року її під свою опіку взяв Хмельницький спелеоклубу, тоді ж було встановлено металеві дверцята на вході, щоб унеможливити проникнення сторонніх осіб до казкового світу печери.

На сьогодні потрапити до печери може кожен охочий, попередньо домовившись зі спелеологами. Тут на базі спелеоклубу, що знаходиться в селі Завалля, вам видадуть спеціальні комбінезони, ліхтарики та проведуть інструктаж. Але зверніть увагу, що «Атлантида» не окультурена, тут не проведено електроосвітлення та немає зручних сходів. А ще вхід знаходиться на висоті 8 метрів над землею. Тобто, якщо хочете відчути себе справжнім спелеологом, то вам саме сюди. До того ж, при першому відвідуванні печери вас посвятять у спелеологи, при умові, що ви не будете наносити шкоди печері. І запам’ятайте головний девіз спелеологів — з печери не можна нічого виносити окрім яскравих спогадів та фотографій та не можна турбувати мешканців печер, тих же кажанів, бо це їх дім, а ви тут лише гість.

Лиха доля спіткала «Атлантиду» у 2013 році, коли нею зацікавився місцевий чиновник, було прорізано отвір у стіні, встановлено звичайні пластикові двері, прокладено кабелі, що пошкодило екосистему печери. Минулого року суд визнав неправомірність цих дій, тому наразі спелеологи намагаються відновити печеру та зберегти її первісний стан. А про свавілля чиновника нагадують лише сходи та масивні двері.

Детальніше
Сховати

Відгуки 6

Vsevolod Gulchuk

12.09.2021
Супер приємні та душевні господарі, вже втретє зупиняюся на екскурсію і задоволений! Всім рекомендую!
Інформація взята з google.com

Dana Kat

02.09.2021
Прекрасне місце, неймовірні враження, все сподобалося))
Інформація взята з google.com

Krajzi fox

23.08.2021
Супер!!!Приїзджайте і йдіть у печеру! Але, одягайте старі кросівки і бажано з не слизькою підошвою. А також, хто має страх замкнутого середовища, також зважте на це. Але загалом все супер, дуже цікаво.
Інформація взята з google.com

Lesia _

15.08.2021
Команда професіоналів, які нададуть спорядження і проведуть інструктаж. А після спуску в печеру, ще й нагодують. Дякую Анастасії за цікавий похід до печери Атлантида. На території ХСК є літні будиночки, дитячий майданчик, волейбольний майданчик, альтанки. Поряд протікає річка Збруч. Дорога до клубу трохи не проста. Треба їхати через села і урочища. Загалом влітку доїхати не проблема.
Інформація взята з google.com

Ирина Лебедева

14.08.2021
Неймовірні враження, гарна екскурсія, печера, багато емоцій від проходження по залах печери, дуже цікава розповідь гіда Юрія.Рекомендуємо і хочеться приїхати ще.
Інформація взята з google.com

Евгения

23.01.2020
З 16 різних печер в яких я побувала Атлантида по красі і комфорту займає перше місце! Тому залишаю тут свої - 7 ПРИЧИН ВІДВІДАТИ ПЕЧЕРУ АТЛАНТИДУ 1. Спробувати себе у ролі спелеолога-першовідкривача і отримати від цього незабутні емоції 2. Побачити величезне різноманіття гіпсових кристалів неймовірних форм, кольорів та розмірів 3. Познайомитися з маленькими мешканцями підземного світу - кажанами, яких в печері аж 6 видів, з яких 3 в Червоній книзі 4. Побороти в собі «уявні» страхи замкнутого простору, висоти і невпевненості) 5. Побувати в найбільшому в Європі Національному природньому парку «Подільські Товтри» та оцінити його ландшафти. 6. Неповторну красу печери відмічають спелеологи й туристи з різних країн світу та неодноразово повертаються в Атлантиду. 7. Жодне фото чи відео не передає краси печери!

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Жванецький Замок

с. Жванець, Хмельницька обл.

Фортеці, замки, палаци

Кам'янець-Подільська фортеця

вул. Замкова, 1, Кам'янець-Подільський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Міст "Стрімка лань"

Кам'янець-Подільський

Церкви, костели, монастирі

Дзвіниця святого Степаноса

вул. П'ятницька, Кам'янець-Подільський

Церкви, костели, монастирі

Монастир домініканців

вул. Домініканська, 3, Кам'янець-Подільський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Ратуша

площа Польський ринок, 1, Кам'янець-Подільський

Церкви, костели, монастирі

Собор Святих Апостолів Петра і Павла

вул. Татарська, 20, Кам'янець-Подільський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Тріумфальна арка Станіслава Августа

вул. Татарська, 14, Кам'янець-Подільський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Турецький бастіон

вул. Ковальська, 6, Кам'янець-Подільський

Природні об'єкти

Смотрицький каньйон

вул. Шевченка, Кам'янець-Подільський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Новопланівський міст

вул. Троїцька, Кам'янець-Подільський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Садибний маєток М.Римського-Корсакова

с. Голосків

Природні об'єкти

Ботанічний заказник «Товтра Вербецька»

бiля с. Вербка, Кам-Подiльський р-н.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.