Саме на цьому місці у XVII ст. стояла Полтавська фортеця, свідоцтвом монументальності якої у наші часи постає відбудована частина об'єкту – Подільська башта.
До числа пам’яток Іванової гори входить також садиба Котляревського, який вніс неоціненний вклад у формування сучасної української мови. Інтерес для туристів несе хата, комора, повітка та криниця у вигляді журавля, які дуже вдало відновлені за зразками малюнків Шевченка, планом, збереженим в архіві Полтави, та спогадами свідків. Цю місцевість можна назвати і духовним центром, адже тут розміщений Свято-Успенський кафедральний собор, зведений у 2 пол. XVIII ст. Будівля виконана у стилі мазепинського бароко (відомого також під назвою козацького) і є однією із найбільш знакових пам’яток доби.
Біла альтанка на Івановій горі – споруда, побудована в 1909 р. в честь 200-ї річниці Полтавської битви. Це один із романтичних символів міста, де туристи можуть споглядати захоплюючу панораму – вид на Ворсклу, Поділ, Хрестовоздвиженський монастир та Леваду. Недалеко знаходиться і доволі цікавий пам’ятник галушці, фото біля якого повинно бути у кожного подорожуючого гостинною Полтавою.