Нарешті в Україну прийшла справжня весна — зазеленіла трава, розпустилися перші квіти та дерева. Саме в цей період, коли все навкруги наповнюється новим життям, листя молоде та яскраве, а в повітрі витає аромат тепла, так і хочеться вирватися з гамірного міста і відправитися кудись ближче до природи. Але, як правило, вихідних у нас всього два, до того ж окрім відпочинку за ці дні ми ще маємо переробити купу домашніх справ, а тому, як зазвичай далі міських парків та передмістя нікуди і не вибираємося.
А виявляється їхати далеко і не потрібно, бо справжнісінький парк дикої природи, де мешкають тарпани, козулі, зайці та олені, знаходиться зовсім поряд. Мова про зовсім ще молодий парк «Беремицьке», що розташований у Козелецькому районі Чернігівської області.
Менше чим півтори години в дорозі власною автівкою і ви на місці. Добиратися краще трасою Київ-Чернігів до розвилки на Козелець, дорога тут непогана, а от далі рухаєтеся у напрямку Остра, тут доведеться трохи пострибати по вибоїнах.
Парк працює щоденно, у літній період з 10.00 до 19.00. Купивши квиток у касі, потрапляєш на територію зон лісостепу та мішаного лісу, що характерні для Чернігівського регіону. Разом із супроводжуючим можна пройтися по одній з екостежок. Наразі їх у парку обладнано вже три, але діє поки що одна, найкоротша, протяжністю два кілометри.
Якщо ж бажаєте замовити екскурсійне супроводження, то краще про всяк випадок про це домовитися заздалегідь, зателефонувавши до офісу парку.
Виходимо на стежку, що в’ється галявиною як серпантин. Щоб відпочиваючі не блукали та не ходили навмання, стежина посипана дерев’яними трісками, по ній легко йти і її добре видно.
Праворуч невелика водойма, поки що вона слугує для водопою диких коней, а пізніше там зможуть оселитися птахи та риби. На цьому маршруті вам можуть зустрітись зайці, лисиці та дикі коні. Звісно, що не всі з них виходять до людей, адже це не зоопарк, а реально відтворене природне середовище. Нам вдалося побачити стадо тарпанів або ж польських коників та ще й із потомством. Коник з польської перекладається як маленький і справді коні цієї породи невеликі та невисокі. Живуть тарпани стадами, можуть змінювати окрас в залежності від пори року.
А ще вчені довели, що присутність цих копитних в степах сприяє відновленню земляного покрову, а це призводить до буяння різнотрав’я та активності комах. Як результат степ оживає і зачаровує своєю красою. Якщо коників не лякати, то можна підійти досить близько, зробити фотографії та поспостерігати за цими красенями. Але не варто забувати, що коні все ж таки дикі, тож не будьте надто наполегливими у своєму бажанні зробити селфі і не провокуйте жеребця до захисту свого табуна.
Далі стежина занурюється в ліс, де зустрічаються глибокі яри, через які перекинуто прекрасні підвісні містки, перехід через які додасть гарного настрою та адреналіну як дорослим так і дітлахам. Ще на маршруті можна побачити скіфську бабу та реконструкцію слов’янського капища.
Перетнувши ще два містки виходимо на фінішну пряму і повертаємося до точки старту. Якщо піша прогулянка лісом на свіжому повітрі вас трохи втомила, то можна перепочити та перекусити в кафе на території парку.
Для тих, хто хоче ще більше вражень, варто піднятися на оглядову вежу, з якої відкриваються гарні краєвиди на всю територію парку, видно стежинку, по якій ви перед цим гуляли та господарську частину парку з конюшнями, котеджними будиночками та майбутнім зоопарком.
Пізніше запрацюють ще дві екостежки, значно довші і також із підвісними містками, скіфськими скульптурами і звісно ж на цих маршрутах можна буде побачити тварин — оленів, козуль, диких биків.
До того ж, окрім пішої прогулянки, бажаючі зможуть відвідати конюшню, а також побачити представників унікальної давньої породи, потомків диких турів — української сірої степової. Малеча буде у захваті від прогулянки у візочку-кареті, запряженої кіньми.
У власників ще багато планів щодо розвитку парку. Скоро тут запрацює міні-зоопарк, де будуть жити невеликі тварини. До того ж вже збудовані і готові прийняти перших гостей будиночки для відпочинку, що розміщені на відкритій сонячній галявині. Для любителів ночувати просто неба у власних наметах обладнають наметове містечко. Є задум відкрити краєзнавчий музей, щоб відвідувачі окрім знайомства з природою краю могли дізнатися і про побут та життя населення Чернігівського регіону.
Обіцяють у майбутньому відкрити і велопрокат, щоб можна було з легкістю об’їхати всю територію парку.
Отже, парк природи «Беремицьке» хороший варіант для сімейного відпочинку на один день, а також на цілий уікенд, де можна відпочити на лоні природи, подихати свіжим повітрям та набратися сил перед новим виснажливим робочим тижнем. До того ж тут можна домовитися про проведення лекцій, семінарів та фотосесій.
На останок можете завітати до сувенірної крамнички, де представлена велика кількість різноманітних виробів із символікою парку від кулькових ручок та значків до футболок, екоторбинок, чашок та ліхтариків.
На зворотному шляху до столиці, якщо у вас ще залишилися сили, можете зробити невеличку зупинку в Острі, щоб побачити давньоруську пам’ятку — залишки церкви Архангела Михаїла, збудованої за наказом Володимира Мономаха. У ХІІ столітті за Юрія Довгорукого, якому тоді належало місто, храм прикрасили гарними фресками, схожими на ті, що можна побачити у Софіївському соборі. Саме тому святиню ще називають Юр’євою божницею. На сьогодні від церкви залишилась вівтарна частина та рештки стіни, але вони в гарному стані, бо нещодавно пройшла їх реконструкція. А тому однозначно варто поглянути на Юр’єву божницю, тим паче, що далеко ходити не доведеться, бо храм знаходиться біля самісінької дороги на в’їзді до Остра.
Тож тепер ви знаєте про ще один варіант сімейного відпочинку на природі недалеко від столиці.
Автор: Ольга Троханчук