Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Бакота

Бакота - затоплене село в Кам'янець-Подільському районі.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Бакота

Бакота - затоплене село в Кам'янець-Подільському районі.

Місцевість вражає чарівними пейзажами, загадковими знахідками і унікальним скельним монастирем.

Археологічні розкопки свідчать, що з найдавніших часів вздовж берегів Дністра на цьому місці розташовувалося безліч язичницьких святилищ і капищ, а також курганні жіночі поховання, що свідчить про щільну заселеність цих територій, починаючи з доісторичних часів. Існує також частково підтверджена підводними дослідженнями легенда про семісаженний кам'яний відбиток стопи Будди, що знаходиться зараз на дні річки Смотрич.

Вперше Бакота згадується в Іпатіївському літописі під 1240 роком. У XIII столітті - велике місто, найважливіший політико-адміністративний центр Дністровського Пониззя (з XIV століття - Поділля), яке входило до Галицько-Волинського князівства. У XII столітті Бакота займала площу близько 10 гектарів, в ній жило близько 2,5 тисяч осіб.

Історія Бакоти закінчилася в 1981 році, коли в ході будівництва Новодністровської ГЕС населення було виселено в сусідні міста, а сам населений пункт повністю затоплено водою.

У 1996 році обвал верхньої скелі Білої гори знищив основну масу печер та усипальницю з настінними розписами і фресками XI-XIII століть. Лише в одному місці збереглися залишки келій і поховань монахів, нечисленні руїни Михайлівської церкви і покинуті фруктові сади.

Сьогодні Бакотою умовно називаються місця вздовж берега Дністра, розташовані по сусідству із залишками монастиря. За даними метеорологів, в цьому районі існує своєрідний унікальний мікроклімат - середньорічна кількість тепла на 1 кв.м. тут рівнозначна ялтинській, а скелі і ліси захищають узбережжя Дністра від північних повітряних потоків. Мальовнича природа і романтичний імідж цих місць приваблюють сюди численні потоки паломників і мандрівників.

Детальніше
Сховати

Відгуки 7

Людмила Суконік

03.06.2018
Гарний пляж на березі водосховища. Чудове місце для відпочинку. А також незабутні враження від підйому та спуску до скельно-печерного монастиря.
Інформація взята з google.com

Dmitry

26.04.2018

Anna Hill

26.04.2018
Необъятный залив и высокие скалы, покрытые густо растущими деревьями. Вид открывается невероятный! Отсутствие цивилизации очень радует глаз:) Внизу скал есть развалины древнего монастыря и источник с чистой питьевой водой.

Denys Muzia

14.03.2018
Дуже красиве місце. Є дитячий табір на самому березі. Можна проживати з палатками на його території. Шкода що ніхто не розвиває його. Все досить стареньке, не дуже чисто.
Інформація взята з google.com

Nazar Hnatkevich

05.11.2017
адекватні ціни смачна кухня алеперсонал постійно потрібно шукати.. по кухні вибираєш з того що є 2-3 страви.. дешевий бар ????
Інформація взята з google.com

Михайло Козачинський

05.09.2017
Мальовниче місце на Дністрі. Водосховище. Є гарний туристичний комплекс "Теремки", заїзд із сторони села Колодіївка. На протилежному березі водосховища є скельний монастир, заїзд зі сторони села Грушка
Інформація взята з google.com

Сергій Микичак

09.08.2017
Люди часто порівнюють це місце із краєвидами Болгарії. Тут кравивий вигляд на Дністер із крутих скель, чиста і тепла вода влітку, скельний монастир. Сюди часто прибувають кораблики бозна-звідки.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Бакотський скельний монастир

поблизу с. Гораївка

Природні об'єкти

Національний природний парк "Подільські Товтри"

площа Польський ринок, 6, Кам'янець-Подільський

Церкви, костели, монастирі

Субіцький скельний монастир

с. Субич

Пам'ятки будівництва і архітектури

Садиба Хелмінських

с. Великий Жванчик

Пам'ятки будівництва і архітектури

Садиба Сцибор-Марховського (с.Отроків)

вул. Івана Франка, 21а, с. Отроків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.