Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Національний природний парк "Подільські Товтри"

НПП "Подільські Товтри" є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Національний природний парк "Подільські Товтри"

НПП "Подільські Товтри" є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення

Товтри – це залишки узбережних рифів, розташованих паралельно давній береговій лінії. Завдяки унікальному мікроклімату між каньйонами Дністра i його притокiв тут створилися особливі умови для збереження рідкісних i реліктових рослин, серед яких більшість лікарських. На території НПП знайдені великі запаси мінеральних вод типу "Нафтуся", "Миргородська", "Мінська". В межах парку росте майже 1700 видів рослин, з яких близько 300 – ендемічні та субендемічні подільські види, а також реліктові та рідкісні рослини.

Фауна налічує 55 видів ссавців, 214 видів птахів, 10 – плазунів, 11 – земноводних та низку видів безхребетних тварин.

Подільські Товтри сьогоднi не мають аналогів в континентальній Європі і є унікальними за своєю природою.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Хмельницька область, площа Польський ринок, 6, Кам'янець-Подільський

48.592413921271195 | 27.004927123447253

(03849) 51270

Сайт

Локація на Google

Відгуки 4

Александр Тютюник

21.06.2018
Бакота. Заїзд через с.Каштанівка. З плюсів: афігенна природа, ловиться гарна риба, свіже повітря з запахом хвої, є хороший берег для купання. Мінуси: дорога туди просто жах, коли поїдете звідти дуже залежить від природи, якщо пішов дощ то виїхати важко, сміття не прибирають, розвалені столики і лавки на місцях відпочинку, при цьому якісь "нерусскі" хлопці ходять і збирають гроші. Ми сварилися і не платили! І ви не платіть) сервісу немає, гроші йдуть хто зна куди по кишенях!!!!!! Висока оцінка за чудові краєвиди!!!
Інформація взята з google.com

Юра Мельник

25.05.2018
Подільські Товтри – це колишній бар’єрний риф, який утворився колоніальними організмами, що жили в морях тортонської і сарматської епох. Простягається він по східній околиці Подільської височини на 200 км у вигляді яскраво вираженого валу з множиною бокових відгалужень. Починається він у Львівській області і простежується в напрямку Скалата, Кам’янця-Подільського і далі аж за Дністер, у Молдову. Товтри – це місцева назва скелястої дугоподібної гряди, висота якої у межах національного природного парку сягає в середньому 400 метрів над рівнем моря. Над оточуючою рівниною ця гряда піднімається на 60-65 м. Подільська частина Товтр більшою частиною хвиляста, схили опуклі. Окремі форми Подільських Товтр піднімаються у вигляді витягнутого валу або конусоподібних горбів. Придністровська ж частина сильно i густо розчленована глибокими каньйоноподібними долинами лівих притоків Дністра. Вивітрені та розмиті вапняки, які відслонюються на схилах долин, утворюють екзотичні скелі різної форми – колони, стовпи, гігантські гриби або хаотичні нагромадження брил та валунів. Мікроклімат Кам’янецького Придністров’я формується Товтровим кряжем та каньйонами Дністра з притоками. Тому тут створилися особливі умови для збереження рідкісних i реліктових рослин, серед яких – більшість лікарських. У межах парку росте майже 1700 видів рослин. Наявність на території парку старих лісових масивів, відкритих крутосхилів та карстових печер сприяє поширенню тут хижих птахів та кажанів. До Червоної книги України занесено 60 видів рослин та 85 тварин. Наявні природно-кліматичні умови, різноманітність ландшафтних територій, цінні джерела мінеральних вод, багаточисельні пам’ятки природи, історії, культури відносять територію Національного природного парку «Подільські Товтри» поряд з Кримом, Карпатами і Закарпаттям до числа найбільш перспективних рекреаційних зон України. Значну туристично-рекреаційну цінність Подільських Товтр складають лісові масиви. Поряд з річками та іншими водними акваторіями їм відводиться основна роль в організації короткочасного відпочинку місцевого населення та туристів. Територію парку можна використовувати з туристично-рекреаційною метою протягом усього року.
Інформація взята з google.com

Денис Гриб

06.05.2018
Чудове місце де можна провести вікенд з друзями, близькими. В місті є чудові історичні пам'ятки архітектури та мистецтва. З травня розпочинається туристичний сезон. В місті розпочинаються різні фестивалі та концерти. Особливої уваги заслуговує канйон, який оточує старе місто Кам'янця. Недалеко від міста розташований чудовий курорт Бакота. Там можна відпочити на природі, покататися на водних скутерах, катері. Також це прекрасне місце для святкування весілля, дня народження. Хто побуває тут гарантовано море емоцій!!!
Інформація взята з google.com

Julia Matjash

26.04.2018

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Бакотський скельний монастир

поблизу с. Гораївка

Природні об'єкти

Бакота

Дністровське водосховище

Церкви, костели, монастирі

Субіцький скельний монастир

с. Субич

Пам'ятки будівництва і архітектури

Садиба Хелмінських

с. Великий Жванчик

Пам'ятки будівництва і архітектури

Садиба Сцибор-Марховського (с.Отроків)

вул. Івана Франка, 21а, с. Отроків

Пам'ятки будівництва і архітектури

Садиба Корф в Рахнівці

с. Рахнівка

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.