Перша згадка про Київ в письмових джерелах датується 482 роком. На долю столиці України припало чимало різних випробувань, але місто зуміло зберегти свою красу і чимало історичних пам’яток, вік яких сягає далеко у глибину століть.
Золоті ворота, зведені ще у 11 ст. за правління Ярослава Мудрого. В ті часи вони виконували оборонну функцію і одночасно були центральним входом міста. Кладка була кам’яною, а висота збережених стін сягає висоти 9,5 м. У відреставрованій будівлі відкритий музей, де можна ознайомитись з історіє та архітектурними особливостями Золотих воріт.
Будинок з химерами – справжня перлина Києва в стилі модерн, екстер’єр якої прикрашений численними скульптурами дивних тварин і міфічних створінь.
«Будинок невтішної вдови», збудований у 1908 р., отримав свою назву завдяки маскарону у вигляді жіночого обличчя. Коли іде дощ, з очей наче ллються сльози і здається, що жінка плаче.
Миколаївський костел – яскравий взірець неоготики, заснований у 1899 р. Зараз він використовується, як Будинок камерної і органної музики, тут проводяться концерти.
Києво-Печерська лавра – один із найдавніших православних монастирів України, який розпочав свою діяльність ще за Ярослава Мудрого. До храмового комплексу входять церкви, башти і підземні рукотворні печери.