Місто обласного значення розташовується в долині річки Кобринка всього в 45 кілометрах від Києва.
Перша письмова згадка про місто, яке на той час мало назву Лукавиця, датується 1362 роком. Однак Обухівський край відомий тим, що тут знайдено купу стоянок археологічних культур, які заселяли територію століття до нашої ери. Сучасну назву місто отримало наприкінці 16 століття, а в 20 набуло статусу ярмаркового і ремісничого міста. Цим, власне, живе і зараз. В Обухові досі творять династії гончарів, щорічно відбуваються міські творчі ярмарки та колоритні народні гуляння на великі міські свята, на базі розвинутого промислового виробництва планують розвивати в тому числі і туризм.
Обухів має досить горбистий рельєф з низкою природних урочищ та пагорбів, з яких відкриваються неймовірні панорами. Найвідомішою є гора Педина – ідеальне місце для пікніків і зустрічей заходу сонця з видом на стару частину міста і Зелене озеро, що знаходиться у підніжжі гори. Біля озера можна позагоряти на пляжі в сонячну погоду або просто зробити гарні фото на фоні смарагдової води. Ще з одного пагорба, має назву «Мар’їна гірка» відкривається чудовий вид на Київ, Трипілля та село Нещерів з Спасо-Преображенським монастирем.
У центрі міста знаходиться Обухівський краєзнавчий музей імені Юрія Домотенка з 11 виставковими залами, які розповідають про розвиток краю з часів мезоліту і до сучасності. Унікальними експонатами є діорами присвячені обухівським ярмаркам та битвам, що в різний час проходили на території. Неподалік можна відвідати ще один музей – садибу А.Малишка, автора «Пісні про рушник», українського письменника, який народився і деякий час творив в Обухові.
На околиці міста знаходиться Меморіал Голодомору 1932-33 рр, відкритий в 2008 році.
Щорічно в місті проводяться творчі фестивалі:
r.tymin