Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Українка

Хочете піднятися на Дівич-гору, яку нашу предки вважали однією зі священних в Подніпров'ї, побачити Трипільські давнини, помилуватися пейзажами Дніпра і Стугни? Приїжджайте в Українку!

Пам'ятки у місті Українка

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Курортні території

Набережна Українки

Дніпровський проспект, 14, Українка

Туристична карта міста Українка

Маршрути у місті Українка


Київська область / Обухів

Обухів + Трипілля

Обухівська районна державна адміністрація
Локації
6
Км
17.74
В дорозі
0г 29хв
Київська область / Українка

Трипілля - Дівич-Гора - Українка

Українська міська рада
Локації
5
Км
10.24
В дорозі
0г 22хв

Про місто Українка

Хочете піднятися на Дівич-гору, яку нашу предки вважали однією зі священних в Подніпров'ї, побачити Трипільські давнини, помилуватися пейзажами Дніпра і Стугни? Приїжджайте в Українку!

Українка – місто трипільських енергетиків, розкинулось на правому березі Дніпра в оточенні Трипілля, Дівич-Гори, річок Козинка та Стугна. Ще за часів Київської Русі територія була заселеною. Тут знайдено цілих 5 тогочасних поселень. Перша ж письмова згадка була про село Ігнатівка, нащадком якого  є Українка. Пізніше село перейменували на Злодіївка. За розповідями від нього до сусіднього Трипілля були прокладені печерні ходи, де переховувалися гайдамаки (злодії).  Потім назву поселення змінили на Столипіно і лише в 1921 році воно стало Українкою.

Сучасного вигляду Українка набула в 60-70х роках, коли поряд спорудили Трипільську ТЕС. А в 1979 році стала містом, де нині проживає близько 15 тисяч осіб. 

Що подивитися в Українці

У передмісті Українки – селі Плюти – знаходиться архівно-музейний комплекс «Літературно-художні Плюти». У 1975 році у будинку О. Корнійчука відкрили меморіальний музей письменника і драматурга зі збереженням інтер’єрів і предметів побуту 50-х років. Також в комплекс входить сусідня садиба, де представлено виставку «Народжені Україною», присвячену відомим українським особистостям другої половини 20 століття.

В Українці є три пляжі на різних берегах: Дніпра, Старої Українки, Стугни з облаштованою інфраструктурою та набережною, де часто можна почути вуличних музикантів.

У 1991 році розпочали будувати церкву Ікони Божої Матері «Несподівана Радість».

Кілька хвилин за містом знаходиться Дівич-Гора – найвища точка Обухівського району та слов’янське святилище. Звідси відкривається чудовий вид на Дніпро та місто. Також зовсім поряд можна відвідати унікальний музей «Прадавня Арарта», де зібрано понад 2000 експонатів трипільської культури з кількох країн. Навіть Папа Римський оцінив музей та його колекцію.

А ще Українку називають містом яхтингу та фестивалів. Тут проводять вітрильні регати, можна орендувати водний транспорт, щоб попливти на сусідні острови, або просто по річці.

У місті проводяться такі фестивалі:

  • «Фестиваль дворів»; 
  • фестиваль гітаристів «Дніпровські сузір’я»;
  • міжнародний фестиваль короткометражного кіно та відеоарту «VAU-Fest»; 
  • рок-фестиваль «Dnepr-Rock-Energy»;
  • молодіжний реп-фестиваль «Rap eat sayshen». 
Детальніше
Сховати

Де поїсти у місті Українка?

Ресторан з винною картою

Cha-cha house

Соснова вулиця, 16, секція 6, Українка

Міське кафе

Рибачок Трипілля

вул. Риболовецька, Трипілля

Міське кафе

Кафе «Еней»

Дніпровський проспект, 17а, Українка

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.