Спекотне літо традиційно навіює думки про море. Але вже другий рік через повномасштабне вторгнення ми не можемо відпочити на південних курортах України і змушені шукати альтернативи, щоб трохи освіжитися, передихнути і з новими силами працювати задля перемоги. І ми таки ці альтернативи знаходимо. Отож, підготували кілька ідей для класного літнього відпочинку біля водойм.
Житомирська область займає 1 місце в Україні за кількістю гранітних кар’єрів. Але промислове минуле багатьох з них уже забуте, натомість після затоплення вони стали відомими рекреаційними зонами.
Коростишівський район, Житомирська область
Добувати корисні копалини тут почали ще в 1850-х рр. До речі, саме місцевим гранітом вимощено двір Маріїнського палацу та елементи будівлі Верховної Ради. Після затоплення на території утворилося кілька водойм. Найпопулярнішим серед них є Коростишівський каньйон, розташований серед лісу в оточенні гранітних скель.
Навколо є місця для відпочинку з можливістю встановити намет, альтанки, вбиральні, облаштовані спуски до води та невелика пляжна зона, у сезон працюють магазини з їжею та напоями.
Де зупинитися: ГРК «Чарівне озеро»
Що подивитися поряд: Костел Різдва Пресвятої Діви Марії та Парк Скульптур Віталія Рожика в Коростишеві.
смт. Дружба, Житомирська область
Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц» є одним з найбільших в Україні. Це саме його порівнюють з турецьким Памуккале за рахунок чистої бірюзової води та білосніжних штучних гір, де живуть сотні ластівок. Кар’єр має глибину 20-30 м. і знаходиться в оточенні соснового лісу.
Сюди також класно приїздити з наметом, адже світанки і заходи сонця тут просто неймовірні!
Де зупинитися: найближчі готелі в м.Олевськ: «12 місяців» та «Едем»
Що подивитися поряд: Камінне село
с. Рудка, Рівненська область
Біле озеро карстового походження на території «Білоозерського» відділення Рівненського природного заповідника – єдине в Україні, що може похвалитися підвищеним вмістом гліцерину. Вода в ньому на стільки шовковиста та цілюща, що її навіть вивозили в Польщу для лікування дружини Юзефа Пілсудського! Глибина озера сягає 30 м, а за площею воно є другим в області.
Тут є вся необхідна інфраструктура для якісного відпочинку, включаючи їдальню, прокат човнів і катамаранів, майданчик для волейболу, дитячі майданчики. А ще в озері водиться понад 20 видів риби, тож фанатам риболовлі, точно буде чим зайнятися.
Де зупинитися: РОК «Біле озеро»
Що подивитися поряд: Черемський заповідник
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область
Бакотська затока є частиною водосховища на Дністрі на території Національного природного парку «Подільські Товтри» – одного з 7 природних чудес України. А ще в його водах затоплене тисячолітнє одноіменне селище, яке було відомим паломницьким центром. Одним словом, Бакота – якраз той випадок, коли вражають і види, і історія. Та і активностей тут стільки, що аж очі розбігаються: політати над затокою на параплані, зустріти захід сонця на SUP-серфах, дослідити підводний світ з аквалангом, влаштувати вечерю на катері чи яхті або ж відправитися на джип-сафарі досліджувати узбережжя. Так-так, це все можливо на Бакоті!
Де зупинитися: на офіційній сторінці Бакоти ви знайдете найрізноманітніші варіанти, від кемпінгів до парк-готелів
Що подивитися поряд: Бакотський скельний монастир
Також в 50 км від Бакоти, знаходиться «квітка на камені» – Кам’янець-Подільський. Рекомендуємо виділити день на знайомство. Маршрут, звичайно, уже підготували.
Цього літа офіційно відкрили купальний сезон на дніпровських пляжах м. Українка та Ржищів.
Це просторий піщаний пляж з усією необхідною інфраструктурою: роздягальнями, туалетами, ігровим майданчиком, ресторанами, парасольками. Поряд знаходиться маленький лісок, де дуже комфортно ховатися від спеки.
Де зупинитися: готель «Росинка», «ПростоРа», Black Cube, еко-кемпінг «Круча»
Що подивитися поряд: Дівич-гора, Київський обласний археологічний музей, Музей трипільської культури, с. Витачів.
Муніципальний піщаний пляж Ржищева умовно можна розділити на 2 частини: організовану з пляжною інфраструктурою, широким та пологим заходом в Дніпро, та більш «дику». Друга ідеально підійде, якщо захочете відпочити в гамаку або ж на пісочку в тіні дерев, більш відокремлено від інших компаній.
Де зупинитися: садиба «Панські липки», котеджі «Хомене», глемпінг «Шатро»
Що подивитися поряд: Іван-гора, Ржищівський археолого-краєзнавчий музей, осетрова ферма «Бестер», конюшня Kistruga.
с.Солотвино, Закарпатська область
Солотвино – унікальний курорт, де можна поєднати відпочинок в горах та озерах з «морською» водою, оздоровитися та пізнати історію солевидобутку починаючи з часів Римської імперії (І-ІІ ст). Власне, і самі озера утворилися в результаті просідання соляних шахт. Вміст солі у воді деяких з них прирівнюється до того, що в Мертвому морі, тому на лікування найрізноманітніших хвороб сюди з'їжджаються з усієї України. Для підсилення лікувального ефекту у Солотвино також можна спробувати спелеотерапію в соляних печерах. Зокрема, тут, на глибині майже 300 м, знаходиться найглибша в Україні лікарня!
Раніше ми вже розповідали про топові українські термальні СПА-курорти. Читайте, куди ще їхати, щоб відпочити та оздоровитися.
Де зупинитися: На курорті функціонують понад 50 баз відпочинку, готелів та садиб.
Що подивитися поряд: Солотвинський історико-краєзнавчий музей, Музей соляних копалень, Городище (ІІ-І ст. до н.е.), Cтара солекопальня епохи Римської імперії (І-ІІ ст)., географічний центр Європи в с.Ділове, водоспад Кобилецький Гук.
Миколаївський район, Львівська область
Задорожнє озеро утворилося близько 50 років тому на місці затопленого Дроговижського вапнякового кар’єру. За неймовірно чисту воду місцеві називають його «Байкалом». Глибина Задорожнього – 27 м. Берегова лінія простягається на 3 км. Значна її частина розділена на сектори з приватними пляжами. Серед найпопулярніших «Байкал Резорт», «Sky Lake», «Чорна перлина», «Лемберг». Кожен з них має різну інфраструктуру та вартість (в середньому 200-400 грн з людини). По інший бік озера є і безкоштовні пляжі.
Де зупинитися: Вілла «Спекотний рай»
Що подивитися поряд: печерний комплекс білих хорватів, кемпінг «Медовий блюз», Музей підпільного штабу УПА генерала Романа Шухевича
Яворів, Львівська область
Озеро Сірка, відоме також як Яворівський кар’єр, утворилося зовсім недавно (усього 15 років тому) на місці кар’єру «Яворівська Сірка». Воно стало найбільшим штучним озером в Україні за глибиною (до 70 м) та об'ємом води. Під час сильних вітрів на поверхні можуть утворюватися хвилі висотою до півтора метри, тож не дивно, що Сірка стала центром водних активностей і спорту. Зокрема, в місцевому комплексі Sirka Sport можна спробувати вейксерф, флайборд та катання на сапбордах.
Де зупинитися: купольний готель SIRKA SPACE, Мотель «Курортний & СПА», VyriY House, відпочинковий комплекс «Криве озеро»
Що подивитися поряд: природний заповідник «Розточчя», Яворівський національний парк, Церква святого архистратига Михаїла у Мужиловичах (1600 р)
Звичайно, ми не забули про Шацькі озера на Волині. Про них і ще кілька крутих місць для літнього відпочинку читайте тут.
Фото: szhzh.com.ua