Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Бакотський скельний монастир

Свято-Михайлівський скельно-печерний монастир знаходиться на схилі Білої гори на висоті 70 м в обриві берега. Скоріш за все монастир виник у XI-XII столітті.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Бакотський скельний монастир

Свято-Михайлівський скельно-печерний монастир знаходиться на схилі Білої гори на висоті 70 м в обриві берега. Скоріш за все монастир виник у XI-XII столітті.

Історія Бакоти нагадує легенди про таємничу Атлантиду – через побудову гідроелектростанції численні селища назавжди заховали води Дністра.

Ви не знайдете це місце на жодній карті, автобус не зупиняється за рогом на сусідній вулиці. Власне, тут більше немає вулиць і будинків. Але дещо, варте відвідування, таки збереглося – монастир, що знаходиться на висоті 70 м на крутому схилі Білої гори. Мабуть, його дійсно захистили вищі сили: археологи встановили, що корені цієї святині сягають дохристиянських часів.

Наразі площа пам’ятки складає близько 760 м², і складається з декількох печер, розташованих в 2 яруси. При дослідженні печер, було виявлено стародавні поховання – в скельній підлозі вирубано 19 гробниць. Наразі це найдавніша культова підземна споруда і центр поширення християнства на Поділлі.

Окрім власне монастиря, туристів приваблює краса цих місць. А ще, якщо вірити переказам, місцеві підземні джерела мають цілющі властивості, і здатні вилікувати від багатьох хвороб.

Дістатися монастиря з Кам’янця-Подільського не так і просто – від найближчої зупинки автобуса в селищі Грушка доведеться йти пішки близько 7 км, або ж винайняти таксі. Але неповторна краса Бакоти того варта.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Хмельницька область, поблизу с. Гораївка

48.585760 | 26.998545

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Природні об'єкти

Бакота

Дністровське водосховище

Природні об'єкти

Національний природний парк "Подільські Товтри"

площа Польський ринок, 6, Кам'янець-Подільський

Церкви, костели, монастирі

Субіцький скельний монастир

с. Субич

Пам'ятки будівництва і архітектури

Садиба Хелмінських

с. Великий Жванчик

Пам'ятки будівництва і архітектури

Садиба Сцибор-Марховського (с.Отроків)

вул. Івана Франка, 21а, с. Отроків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.