Хоч вперше про нього, як про великий порт на Дніпрі, згадано у візантійських хроніках 950 року, археологічні розкопки показали, що люди тут жили ще в 4-5 ст. н. е.
В давньоруські часи Витачів дійсно був портовим містом, бухту в яку заходили торгові судна і зараз добре видно з берега, а в 1100 році тут відбувся з’їзд удільних князів Київської Русі.
Саме тут в урочищі Городище на початку 90-х років український письменник-фантаст та дисидент Олесь Бердник оголосив про створення Української Духовної Республіки, а на місці, де як припускають відбувався княжий з’їзд, збудував каплицю з незвичним семипроменевим хрестом, і хрест і каплиця авторства Шевченка. Поряд — поховання загиблих під час монголо-татарської навали.
Взагалі в межах Витачева нараховують близько десяти курганів. Найбільш загадковим з них є гора Красуха, яка являється найвищою точкою Правобережної Київщини. ЇЇ ще називають місцем сили, дослідники стверджують, що Красуха — одна з найпотужніших позитивних енергетичних точок планети.
А ще Витачів прекрасне місце для відпочинку, дивовижні краєвиди – ідеальна локація для фотографів та художників. Не оминають це місце і кінематографісти, у Витачеві проходили зйомки епізодів таких фільмів як «Богдан-Зиновій Хмельницький», «Право на любов», «Поводир». Іван Миколайчук свій культовий фільм «Вавілон XX» зняв тут майже повністю.
Київська область, с. Витачів
50.117638 | 30.878565