Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn
Пам'ятки будівництва і архітектури

Село Витачів

Витачів, невелике село Обухівського району, що розкинулося на крутих дніпровських пагорбах, вважається одним із найстаріших поселень України.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Село Витачів

Витачів, невелике село Обухівського району, що розкинулося на крутих дніпровських пагорбах, вважається одним із найстаріших поселень України.

Хоч вперше про нього, як про великий порт на Дніпрі, згадано у візантійських хроніках 950 року, археологічні розкопки показали, що люди тут жили ще в 4-5 ст. н. е.

В давньоруські часи Витачів дійсно був портовим містом, бухту в яку заходили торгові судна і зараз добре видно з берега, а в 1100 році тут відбувся з’їзд удільних князів Київської Русі.

Саме тут в урочищі Городище на початку 90-х років український письменник-фантаст та дисидент Олесь Бердник оголосив про створення Української Духовної Республіки, а на місці, де як припускають відбувався княжий з’їзд, збудував каплицю з незвичним семипроменевим хрестом, і хрест і каплиця авторства Шевченка. Поряд — поховання загиблих під час монголо-татарської навали.

Взагалі в межах Витачева нараховують близько десяти курганів. Найбільш загадковим з них є гора Красуха, яка являється найвищою точкою Правобережної Київщини. ЇЇ ще називають місцем сили, дослідники стверджують, що Красуха — одна з найпотужніших позитивних енергетичних точок планети.

А ще Витачів прекрасне місце для відпочинку, дивовижні краєвиди – ідеальна локація для фотографів та художників. Не оминають це місце і кінематографісти, у Витачеві проходили зйомки епізодів таких фільмів як «Богдан-Зиновій Хмельницький», «Право на любов», «Поводир». Іван Миколайчук свій культовий фільм «Вавілон XX» зняв тут майже повністю.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Київська область, с. Витачів

50.117638 | 30.878565

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Природні об'єкти

Дівич-Гора

Трипілля, Київська обл.

Церкви, костели, монастирі

Затоплена церква у Гусинцях

Каневское водохранилище, село Гусинцы, Київська обл., Украина

Природні об'єкти

Блакитне озеро у Підгірцях

Обухівський район, с. Підгірці

Природні об'єкти

Планерна гора

Ходосовка

Де поїсти?

salt-2

Ресторан української кухні

Чумацький Шлях

Київська обл., 27 км Нової Обухівської траси, с. Романків, вул. Соснова, 10

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.