Історія пивоваріння своїм корінням сягає ще древніх часів. Популярним пиво було і в Києві, варінням пива займалися заможні міщани та монахи при монастирях. Тому воно, як правило, випивалося на місці і за межі міста не вивозилося. В ХІХ столітті у Києві з’являються перші пивзаводи. Одним з таких був добре відомий у радянські часи «Київський пивзавод №1», заснований нащадком німецької пивної династії Йоганом Генріхом Шульцом у 1881 році.
У 1865 році Йоган купляє будівлі неподалік сучасної Деміївської площі і переобладнує їх під завод. Але згідно архівних документів, пивоварня на тому місці існувала ще до Шульца і була заснована десь у 1811 році. Після смерті Йогана пивоварнею управляє його дружина, а потім керівництво переходить до сина — Карла Шульца. У 1887 році на заводі працює 13 робітників. У 1901 році пиво Шульца поставляють до Імператорського двору. 1907 приніс пивоварні декілька нагород міжнародних виставок, що проходили у Петербурзі та Москві. У 1915 році завод забирають у Шульца і націоналізують. У 1927 році пивзавод входить до складу Київського Харчотресту і на ньому працює вже 115 працівників. У роки Другої світової війни на заводі розливали горючу суміш, яку використовували для боротьби з ворожими танками.
З 1971 року пивоварня почала називатися «Київський пивзавод №1». До речі, пиво заводу дуже подобалося вищому партійному керівництву, а тому його поставляли у Москву.
У 2000 році пивзавод викупає донецький «Сармат» Ріната Ахметова, який обіцяв його реконструювати. Але потім керівництво прийняло рішення про недоцільність вкладання коштів у модернізацію пивоварні, яка знаходиться на місцевості зі складним рельєфом. А тому у 2003 році було зварено останню партію пива, а територію заводу площею 3,4 га передали будівельній компанії, що також належала Ахметову.
У 2009 році пивзавод визнали банкрутом і почався знос будівель. Так закінчилася 122 річна історія пивоварні Шульца.
Київська область, провулок Руслана Лужевського, 6, Київ
50.409639 | 30.521280
Пам'ятки будівництва і архітектури
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Голосіївський просп., 3, Київ, Украина, 03039
Пам'ятки будівництва і архітектури
Київський національний академічний театр оперети
вул. Велика Васильківська, 53/3
Пам'ятки будівництва і архітектури
Національний університет ім. Тараса Шевченка
вул. Володимирська, 60, Київ
Музеї
Національний музей українського народного декоративного мистецтва
вул. Лаврська, 9, корпус 29, Київ
Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.
За підтримки
Проект реалізовано у співпраці з Google в рамках кампанії «Цифрове перетворення України»
Використання матеріалів сайту і копіювання інформації без письмового дозволу заборонено. ©2017—2021 Мандруй Україною.
Всі права захищені.
Проект Discover Group.
{TITLE}