Історія пивоваріння своїм корінням сягає ще древніх часів. Популярним пиво було і в Києві, варінням пива займалися заможні міщани та монахи при монастирях. Тому воно, як правило, випивалося на місці і за межі міста не вивозилося. В ХІХ столітті у Києві з’являються перші пивзаводи. Одним з таких був добре відомий у радянські часи «Київський пивзавод №1», заснований нащадком німецької пивної династії Йоганом Генріхом Шульцом у 1881 році.
У 1865 році Йоган купляє будівлі неподалік сучасної Деміївської площі і переобладнує їх під завод. Але згідно архівних документів, пивоварня на тому місці існувала ще до Шульца і була заснована десь у 1811 році. Після смерті Йогана пивоварнею управляє його дружина, а потім керівництво переходить до сина — Карла Шульца. У 1887 році на заводі працює 13 робітників. У 1901 році пиво Шульца поставляють до Імператорського двору. 1907 приніс пивоварні декілька нагород міжнародних виставок, що проходили у Петербурзі та Москві. У 1915 році завод забирають у Шульца і націоналізують. У 1927 році пивзавод входить до складу Київського Харчотресту і на ньому працює вже 115 працівників. У роки Другої світової війни на заводі розливали горючу суміш, яку використовували для боротьби з ворожими танками.
З 1971 року пивоварня почала називатися «Київський пивзавод №1». До речі, пиво заводу дуже подобалося вищому партійному керівництву, а тому його поставляли у Москву.
У 2000 році пивзавод викупає донецький «Сармат» Ріната Ахметова, який обіцяв його реконструювати. Але потім керівництво прийняло рішення про недоцільність вкладання коштів у модернізацію пивоварні, яка знаходиться на місцевості зі складним рельєфом. А тому у 2003 році було зварено останню партію пива, а територію заводу площею 3,4 га передали будівельній компанії, що також належала Ахметову.
У 2009 році пивзавод визнали банкрутом і почався знос будівель. Так закінчилася 122 річна історія пивоварні Шульца.
Київська область, провулок Руслана Лужевського, 6, Київ
50.409639 | 30.521280