У перші роки функціонував лише філософський факультет з двома відділеннями – історико-філологічним та фізико-математичним. У 1835 р. відкрито юридичний факультет, в 1841 р. – медичний. Деякий час після заснування університет розміщувався в приватних будинках на Печерську, тоді як в Санкт-Петербурзі проходив конкурс проектів головного корпусу. Переміг на конкурсі професор архітектури Вікентій Беретті, який в 1837 р. почав будівельні роботи. Головний («червоний») корпус університету має типові риси пізнього російського класицизму. Будівля становить в плані прямокутник-каре з великим внутрішнім двором. Стіни і колони пофарбовані в червоний колір, чавунні бази та капітелі колон – в чорний, що відповідає кольорам стрічок ордена Святого Володимира.
У 1939 р. університету було присвоєно ім'я Тараса Шевченка. Тоді ж навпроти червоного корпусу, в центрі парку ім. Т. Шевченка було встановлено пам'ятник великому поетові. Зараз університет – сучасний навчальний заклад, що об'єднує 14 факультетів, 5 навчальних інститутів, де навчаються за 73 спеціальностями та 157 спеціалізаціями понад 20 000 студентів.
Пам'ятки будівництва і архітектури
Київський національний академічний театр оперети
вул. Велика Васильківська, 53/3
Фортеці, замки, палаци
Прибутковий будинок Лапінських (Замок доктора)
вулиця Олеся Гончара, 60, Київ
Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.
За підтримки
Проект реалізовано у співпраці з Google в рамках кампанії «Цифрове перетворення України»
Використання матеріалів сайту і копіювання інформації без письмового дозволу заборонено.©2017—2020 Мандруй Україною. Всі права захищені. Зроблено в студії Jam Digital .
{TITLE}