Популярність кінного спорту у ХІХ столітті призводить до будівництва дерев’яного іподрому. У 1910 році на його території облаштовують літне поле, де проводять публічні виступи пілотів. Поступово іподром перетворюється на справжній шоу-парк міста.
У 1915-16 роках замість дерев’яного іподрому зводять нову барокову будівлю з критими трибунами та рестораном, авторами проекту стали архітектор Валеріан Риков та скульптор Федір Балавенський. Будівля була настільки гарною, що нагадувала скоріше палац, її прикрашали скульптури римських легіонерів та дівчат з лавровими вінками.
В тридцятих роках вперше постало питання про забудову території іподрому, але тоді місцевих чиновників налякали близькість заводу «Арсенал» та незручна на той час транспортна розв’язка.
Та вже у 60-их роках іподром переселяють в нове приміщення на нинішньому проспекті Академіка Глушкова. На території Печерського іподрому спочатку планують збудувати спортивний комплекс Палацу піонерів, але зводять висотки, які в народі називали кабміновськими, бо селилося там вище партійне керівництво.
А будинок уподобало міністерство сільського будівництва, тоді ж під кабінети було переобладнано колишні трибуни. Як результат тилова частина прекрасного будинку стала схожою на барак з віконцями.
Потім в будівлі розмістився президіям Української академії аграрних наук. А вже в роки Незалежності будинок іподрому пустував і навіть почав руйнуватися, лише нещодавно його відремонтували.
Після виселення іподрому у 60-их роках на його території розмістили водосховище — чотири велетенські резервуари для води, що мали забезпечувати резервне водопостачання Печерська. Наразі водосховище являється ласим шматком для забудовників, але поки що йому якось вдається відбивати їх атаки. Не так давно навіть було відновлено один із резервуарів.
Київська область, вул. Суворова, 9, Київ
50.437385 | 30.547023