Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Бережани

Місто засноване далекого 1375 року і найбільш відоме завдяки своїм архітектурним пам’яткам, що збереглися у первісному вигляді. Вся центральна частина міста являє собою Державний історико-архітектурний заповідник.

Пам'ятки у місті Бережани

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Церкви, костели, монастирі

Вірменська церква у Бережанах

Бережани

Фортеці, замки, палаци

Бережанський замок

Бережани

Пам'ятки будівництва і архітектури

Бережанська ратуша

площа Ринок, 1, Бережани

Туристична карта міста Бережани

Про місто Бережани

Місто засноване далекого 1375 року і найбільш відоме завдяки своїм архітектурним пам’яткам, що збереглися у первісному вигляді. Вся центральна частина міста являє собою Державний історико-архітектурний заповідник.

Історичний центр Бережан є зразком ренесансного «ідеального міста», що не має аналогів в Україні. А все завдяки особливій планувальній системі, що об’єднала Бережани і три передмістя. Щоб побачити стародавню архітектуру, відвідайте площу Ринок, вулиці Шевченка, Вірменську, Банкову, Валову.

Центром культурного життя міста є Ратуша. І хоч вона є пам’яткою історії, життя в ній вирує на повну. Тут регулярно проводять виставки, творчі вечори, кінопокази та інші цікаві заходи. З іншої сторони площі Ринок розташувалася Церква Пресвятої Трійці – пам’ятка архітектури національного значення. Ще однією давньою культовою спорудою міста є Костел святих апостолів Петра і Павла. Архітектура храму об’єднує елементи готики і ренесансу.

Як годиться стародавньому місту, тут є власний замок. На жаль, Бережанський замок вкрай потребує реставрації. Однак на його території, поряд зі стінами, що височіють тут майже півтисячі років, проводять різноманітні фестивалі та творчі заходи. Зазвичай фестивальний сезон розпочинається у червні, тож завітайте до міста в цей час.

Детальніше
Сховати

Відгуки 3

kievsnowman

10.11.2021
Действительно красивое место, еще со стороны пруда неплохой вид на обнесенный стенами монастырь Бернардинов на горе Сторожисько, 17 век. Если подняться на гору, то внизу открывается великолепная панорама Бережан со всеми главными городскими достопримечательностями: ратушей, башнями Троицкой церкви, колокольней Петропавловского костела. А вот посмотреть сам монастырь бернардинов не удастся, он закрыт для посещения, там находится колония для несовершеннолетних.

mandryaky

10.11.2021
Бережани це місто, яке комфортно розкинулося між чотирма горами та великим та мальовничий ставом. Бережанський Став це справжній природний шедевр, який колись органічно вписувався в природно-оборонну систему міста, пізніше став місцем відпочинку. З правого боку від міста його відділяє міцна стара гребля, обсаджена липами та тополями. Ми потрапили сюди під вечір і були зачаровані заходом сонця над цим величезним водяним дзеркалом, в якому відбивалися навколишні пагорби.

freckle06

10.11.2021
На мою думку, Бережани незаслужено обділені увагою туристів. Під час свого першого візиту сюди, я просто закохалася в це середньовічне, по справжньому європейське містечко, чисте та охайне. Бережанам дивом вдалося зберегти без змін європейське планування забудови, і коли потрапляєш на ці автентичні вулички, то немов переносишся на кілька століть назад. Бережани унікальні в цьому плані, аналогів збереженості оригінальної архітектури у такому незмінному стані немає більше ніде в Україні.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.