Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Заліщики

Заліщики – це унікальне місто-ілюзія. Здається, що він розташований на острові, але це обман. Здається, що досвідчений мандрівник не знайде тут нічого цікавого. Але це ще більший обман. Здається, що в житті цього містечка не було значущих подій. Але це вже зовсім нахабна брехня. А що ж в цій історії правда? Давайте розбиратися.

Пам'ятки у місті Заліщики

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Природні об'єкти

Національний природний парк «Дністровський каньйон»

вул. С. Бандери, 5-а, Заліщики

Туристична карта міста Заліщики

Маршрути у місті Заліщики


Тернопільська область / Почаїв

Маршрут «Фортифікації Західної України» 3д/2н

Мандруй Україною
Локації
15
Км
305.99
В дорозі
5г 44хв
Тернопільська область / Заліщики

Гуцульський адреналін

Мандруй Україною
Локації
5
Км
310.43
В дорозі
7г 40хв

Про місто Заліщики

Заліщики – це унікальне місто-ілюзія. Здається, що він розташований на острові, але це обман. Здається, що досвідчений мандрівник не знайде тут нічого цікавого. Але це ще більший обман. Здається, що в житті цього містечка не було значущих подій. Але це вже зовсім нахабна брехня. А що ж в цій історії правда? Давайте розбиратися.

Заліщики – це місто в Тернопільській області, центр однойменного району. Його територія була заселена з давніх-давен, але перші письмові згадки датуються 1340 роком. Тоді поселення було власністю польського короля. Пізніше, в 1750 році, поселення отримало статус міста і нову назву – Старі Заліщики.

Польська держава залишила по собі ще два цікавих факти. По-перше, в Заліщиках поляки організували перший нудистський пляж. Звичайно, неофіційно. По-друге, за часів гітлерівської окупації в Заліщиках деякий час перебував польський уряд.

Пам'яток в невеликому містечку не так вже й мало. Це заснований в 19 столітті Заліщицький парк. Він відомий у всій області. Ще тут є занедбаний палац Бруницьких, який був побудований в 1831 році. У радянські роки його перетворили в поліклініку, і на занедбаній будівлі досі красується табличка державної лікарні. У Заліщиках є і чудові культові споруди – Костел Св.Станіслава і Церква Пресвятої Трійці.

Але головна визначна пам'ятка Заліщиків лежить за його межами, в селі Хрещатик. Там ви знайдете природний оглядовий майданчик на місто і побачите меандр Дністра – унікальний розворот річки на 180°. Він і створює ілюзію, що Заліщики – це чарівний острів ідеальної круглої форми. Місце облюбували фотографи, які приїжджають сюди за унікальними кадрами.

Якщо ви вирішили відвідати Заліщики, не обділяйте увагою прилеглу пам'ятка – Дністровський каньйон.

Детальніше
Сховати

Гіди у місті Заліщики

Руслан Козак

Кам'янець-Подільський, Хотин, Заліщики
індивідуальні тури та екскурсії гід особистий водій
Буде цікаво, пізнавально та захоплююче. Я дарую емоції та враження з цікавою інформацією...

Відгуки 2

kievsnowman

10.11.2021
В Залещики едут, что бы посмотреть на расположение этого городка. Лучший вид на город открывается из смотровой площадки в соседнем селе Крещатик, именно оттуда Залещики напоминают круглый блинчик. Но не только уникальным расположением известен городок, а еще и своим неповторимым климатом, приближенным к средиземноморскому. Благодаря этому Залещики были известным курортом с санаториями, песчаными пляжами и теннисными

trokhanchukvik

10.11.2021
Зазвичай коли говорять про Заліщики, то мають на увазі красиву панораму круглого пів-острова і зовсім не згадують про саме містечко. Тож раджу не робити таких помилок і виділити час на прогулянку вулицями міста. Одразу за мостом через Дністер зберігся парк та палац Бруницьких. Будівля палацу збудована у стилі ампір вражає навіть зараз, хоча і має занедбаний стан. Варто подивитися на греко-католицьку церкву Святої Покрови, римо-католицький костел Святого Станіслава, а старі цікаві будиночки слід пошукати біля головної площі, там же знаходиться будівля колишньої синагоги, що зараз виконує функції котельні.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.