Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Бережанський замок

Унікальна пам’ятка фортифікаційного мистецтва ХVІ–ХVІІ ст. закладена у 1534–1554 рр. польним гетьманом Миколою Синявським у болотистій низовині на берегах річки Золота Липа.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Бережанський замок

Унікальна пам’ятка фортифікаційного мистецтва ХVІ–ХVІІ ст. закладена у 1534–1554 рр. польним гетьманом Миколою Синявським у болотистій низовині на берегах річки Золота Липа.

Твердиня до 1726 р. була родовою резиденцією Синявських, згодом – у власності Чарторийських, Любомирських і Потоцьких. Завдяки неприступності та витонченій розкоші палацових корпусів замок у Бережанах отримав назву «Східний Вавель».

Тут Адам Микола Синявський як великий гетьман коронний – військовий міністр та головнокомандувач війська Польського королівства – та його дружина Ельжбетта Синявська, яку за впливовість у політичному житті Польщі, навіть на вибори короля, називали «королевою без корони», приймали перших осіб держав: у 1698 р. – польського короля Августа II, у 1707 р. – російського царя Петра І й гетьмана України Івана Мазепу.

Саме тут, у замку, перебуваючи під прихистком Синявських, трансильванський князь Ференц Ракоці написав у 1703 р. Маніфест, в якому закликав угорський народ до повстання за свою незалежність.

Окрасою комплексу Бережанського замку є Троїцький замковий костел, який постав у 1551 р. і з плином часу перетворився на одну з найбільших родинних усипальниць на теренах Східної Європи. Над її мистецьким оформленням працювали архітектори та скульптори Франческо Куадро, Герман ван Гутте, Генріх Горст, Іоан Пфістер, Якуб де Логай, Леонард Марконі та ін.

Сьогодні Бережанський замок або Комплекс замку Синявських – туристичний об’єкт, який зберіг дух ХVІ– ХVІІІ ст. і радо приймає мандрівників та гостей фестивалів.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Тернопільська область, Бережани

49.4460979 | 24.9452867

Локація на Google

Відгуки 4

Богдан

14.07.2021
Величний і мальовничий замок,який потребує реставрації та догляду. Розташований в затишному парку в історичній частині міста.
Інформація взята з google.com

Евгения Василишина

07.07.2021
1530 року воєвода руський та гетьман коронний Микола Сенявський отримав від польського короля право "закласти й залюднити місто" на території тернопільських Бережан. Через двадцять років тут постав замок.В Бережанській резиденції він часто приймав Петра І і водночас переписувався з польським королем Станіславом Лещинським - ворогом російського царя.В дворі знаходиться костел святої Трійці, що став родовою усипальницею.Фортеця витримувала козацькі облоги та численні напади татар. Коханець дружини Сенявського Ференс Ракоці тут піднімав повстання,як вказано на таблиці замку. Пізніше замок занепадав і навіть була броварня
Інформація взята з google.com

ForMe

21.06.2021
Нажаль замок у ненайкращому стані. Тільки деякі стіни показують його величність та красу. Майже усі вікна, акри та входи замуровані звичайною цеглою, це негативно впливає на загальне враження. Проте я рекомендую хоча б раз тут побувати. Місце підійде для будь-яких вікових категорій. Сам замок є невідємною частиною місцевого парку. Тут є ігрові майданчики для дітей, кафе-бари, великі газони, де можна посидіти, пограти бадмінтон, покидати фрізбі, чи будь-які інші активні ігри.
Інформація взята з google.com

Marian Mota

08.05.2021
Бережанський замок. Замок збудований 1554 року гетьманом коронним Миколою Сенявським. Сам Микола був господарник і крім замку заклав власне самі Бережани, Бібрку і Калуш. Бережанський замок був одним з найбільших і найнеприступніших - його взяли лише двічі - Богдан Хмельницький і Роберт Дуглас. На території замку був палац і костел. В палаці розміщувалася картина галерея та бібліотека. Через помпезність замок називали - східним Вавелем. Після поділу Польщі замок перейшов Австрії і в ньому розміщувалися казарми. Далі замком володіли Потоцькі. Під час перший світової замок сильно постраждав. Друга війна його добила. На разі планується реставрація замку під програмою Велика Реставрація.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Пам'ятки будівництва і архітектури

Бережанська ратуша

площа Ринок, 1, Бережани

Церкви, костели, монастирі

Вірменська церква у Бережанах

Бережани

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.