Створили його у 1974 році як меморіальний музей імені Островського, а вже у роки Незалежності перепрофілювали у краєзнавчий. Це були складні часи для закладу, бо якщо раніше сюди їхали завдяки Островському та його відомому роману «Як гартувалася сталь», то тепер довелося повністю змінювати експозицію. Велика заслуга у розбудові музею належить його колективу та краєзнавцям Василю Кубренкову та Івану Іванову, які показали, що місто має і інших культурних діячів.
На сьогодні колекція музею нараховує понад дванадцять тисяч експонатів, серед яких живопис, графіка, скульптура, археологічні знахідки, етнографічні матеріали. Цікавою є експозиція, яка висвітлює життя Боярки наприкінці ХІХ початку ХХ століть, коли місто було модним дачним селищем, де щоліта відпочивало понад десять тисяч киян. Переглянувши світлини можна оцінити красу тогочасної забудови, деякі з будинків ще й досі збереглися на центральній вулиці міста.
Вагомою є експозиція присвячена Другій світовій — світлини з фронту, речі солдатів, спогади, архівні документи.
Велику цікавість серед відвідувачів викликають ілюстрації до дитячих книжок Григор’єва і Полякової.
В останні роки колекція музею поповнилася роботами українських художників. Тут часто проходять різноманітні культурні заходи — творчі зустрічі, музичні вечори, виставки.
А ще боярський музей дуже полюбляють китайські туристи. Річ у тому, що у 1999 році в Україні проходили зйомки китайського двадцятисерійного фільму «Як гартувалася сталь». І тепер більшість китайців, які відвідують нашу країну, обов’язково навідуються до Боярки, щоб на власні очі побачити місця зйомок фільму.
Музей чекає на гостей з понеділка по суботу.
Київська область, вулиця Грушевського, 49, Боярка
50.3140679 | 30.295288