Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Антоніни

Перша згадка про це селище, що колись називалося Голодиківці, датується 1593 роком. Сучасна назва походить від імені дружини власника села, Антоніни з княжого роду Сангушків.

Пам'ятки у місті Антоніни

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Фортеці, замки, палаци

Антонінський палац

вул. Леніна, 21, смт Антоніни

Туристична карта міста Антоніни

Маршрути у місті Антоніни


Хмельницька область

СТЕЖКИ ІСТОРІЇ

Мандруй Україною
Локації
4
Км
83.21
В дорозі
1г 27хв

Про місто Антоніни

Перша згадка про це селище, що колись називалося Голодиківці, датується 1593 роком. Сучасна назва походить від імені дружини власника села, Антоніни з княжого роду Сангушків.

Центральне місце в історії та архітектурі селища займає Садиба Сангушків-Потоцьких. Зводили його протягом XVIII-XIX століть, поступово додаючи нові споруди, зокрема кінний манеж, оранжерею, гараж. Після того, як маєток перейшов у власність родини Потоцьких, граф Юзеф розбив навколо розкішний ботанічний сад. На жаль, 1919-го року більшовики зруйнували садибу, однак значна частина будівель вціліла.

Парк довкола садиби визнано пам’яткою садово-паркового мистецтва. Тут зростає близько 60 видів дерев, в тому числі й ті, що занесені до Червоної книги. І хоч від колишньої розкоші, численних оранжерей, фонтанів та мостів залишилось небагато, парк вартий відвідування.

Найкрасивіша будівля селища, у якій зараз розташована місцева сільська рада, також пов'язаний з іменем Потоцьких. Мова йде про автомобільний гараж, побудований за проектом Ф.Фельнера – віденського архітектора, автора Одеської опери. Будівля зведена на початку ХХ століття у стилі модерн.

Детальніше
Сховати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.