Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Старокостянтинів

Історія міста починається з 1561 року, коли село, що було на цих землях, було продане князеві Костянтину-Василю Острозькому. З його іменем пов’язана назва міста та головні пам’ятки.

Про місто Старокостянтинів

Історія міста починається з 1561 року, коли село, що було на цих землях, було продане князеві Костянтину-Василю Острозькому. З його іменем пов’язана назва міста та головні пам’ятки.

Старокостянтинівський замок фактично був заснований одночасно з самим містом, адже причина їх створення була одна – захист волинських земель від татарських набігів. Навколо усього міста був насипаний земляний вал, а перед ним викопаний глибокий рів. Про міцність укріплень свідчить той факт, що замок так жодного разу і не був взятий ворожими військами.

Символом такого героїчного міста є сторожова вежа – пам’ятка архітектури епохи Середньовіччя. Вона забезпечувала можливість завчасно побачити ворога, а з її бійниць по стану супротивника наносились нищівні удари. Висота вежі сягає 70 метрів, муровані стіни завтовшки аж 2,8 м.

Цікавою пам’яткою архітектури є водяний млин, розташований на місці злиття двох місцевих річок. Його збудували 1905 року для цукрозаводчика Дубасова. Фасад будівлі має виразне декоративне оформлення, тож млин вважається одним з найцікавіших зразків модерну в Україні.

Серед культових споруд виділяється Костел Івана Хрестителя, зведений за проектом відомого архітектора XVIII століття Паоло Фонтана.

Детальніше
Сховати

Відгуки 3

freckle06

14.11.2021
Старокостянтинів дуже класне місто, яке обов’язково треба відвідати. Особисто мене найбільше вразила оборонна вежа Домініканського монастиря. Ця споруда настільки цікава та велична, що па підході до неї просто перехоплює подих. В цих стінах свого часу розташовувалася катівня НКВС, в’язниця Гестапо, районний відділ міліції та навіть тир. Після того, як міліція з’їхала звідси на стіні ліворуч проступив образ Божої Матері. І це дійсно так, будете там, обов’язково пошукайте це дивовижне зображення.

trokhanchukvik

14.11.2021
Я б радив заїхати подивитися на будівлю старого млина, збудовану у 1905 році. Зараз споруда закинута, але навіть в такому стані нагадує палац. Також саме тут зливаються дві річки Случ та Ікопоть і відкривається гарний вид на місто. Дуже добре видно оборонну вежу Домініканського монастиря та замкову церкву Пресвятої Трійці. І ще обов'язково прогуляйтеся місцевою набережною, де на вас чекають дивакуваті скульптури з металобрухту хмельницького скульптора Миколи Мазура.

kievsnowman

14.11.2021
А я настоятельно рекомендую посетить Староконстантиновский замок, и обязательно закажите экскурсию, она стоит недорого, зато, сколько всего узнаете. Вам расскажут историю городка и строительства замка, вы побиваете в его подвалах и подниметесь на оборонную башню, узнаете про подземные ходы, которые соединяли замок и монастырь. А для того, что бы сделать красивые фотографии оборонной башни, обойдите замок и зайдите со стороны речки.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.