Від початку заснування на ньому ховали представників найбідніших верств населення, безрідних померлих з Дегтярівського шпиталю та солдатів з розташованого поруч військового гарнізону. 1898 року кладовище набуло статусу центрального, й відтоді на ньому стали ховати відомих киян. Тут знайшли останній спочинок виходці з давніх українських родів, а також світочі науки, культури, освіти, представники духовенства. Історія Лук’янівського кладовища має й трагічні сторінки: у 1918-1920 роках тут упокоїлися сотні безвинних жертв армій Муравйова та Денікіна, а в 1930-х у величезних братських могилах – тисячі репресованих жертв радянського режиму та його карателів з НКВС. Збереглися тут і поховання учасників кількох воєн кінця XIX – початку XX століття. Сюди ж переносили прах зі зруйнованих київських кладовищ – Аскольдової могили, Покровського монастиря та ін.
На території заповідника знаходиться багато майстерно виконаних надгробків та скульптур виконаних відомими митцями Києва і України. Більше двох тисяч могил і надгробків що заходяться на території ДІМ Лук'янівського заповідника включені до зводу пам'яток Києва. 277 могил і надгробків мають статус пам'яток історії, мистецтва та архітектури України і охороняються державою.
До послуг відвідувачів: музейна кімната заповідника, оглядова екскурсія по Лук’янівському некрополю, тематичні екскурсії.
Київська область, вул. Дорогожицька, 7, Київ
50.469409 | 30.453957
пн-чт 9.00-17.30, пт 9.00-16.30, вихідні – сб, нд
(044) 440-14-87
Пам'ятки будівництва і архітектури
просп. Перемоги, 37, Київ
Музеї
Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка («Хата на Пріорці»)
вул. Вишгородська, 5, Київ
Фортеці, замки, палаци
Прибутковий будинок Лапінських (Замок доктора)
вулиця Олеся Гончара, 60, Київ
Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.
За підтримки
Проект реалізовано у співпраці з Google в рамках кампанії «Цифрове перетворення України»
Використання матеріалів сайту і копіювання інформації без письмового дозволу заборонено. ©2017—2021 Мандруй Україною.
Всі права захищені.
Проект Discover Group.
{TITLE}
Сережа
Ксения Карпусь