Володимир-Волинський українці ще й досі любовно називають княжим містом на згадку про його величне історичне минуле. У «Повісті минулих літ» назва населеного пункту вперше вказується у 988 році, і з тих пір багато чого змінилось, але одне залишилось незмінним – багатство історичних споруд, що стали німими свідками століть.
Костел Iоакiма та Анни , який ще носить назву монастиря капуцинів, зведений у сучасному вигляді у 1853 році. До цього будівля пережила декілька руйнівних пожеж і врешті набула свого кінцевого архітектурного стилю – провінційного пізнього бароко. З костелом пов’язана цікава легенда, згідно якої коштовності Речі Посполитої були заховані у храмі в 1794 р.
Церква Святого Василія, датована ХІІІ-ХV ст. – одна із найзагадковіших архітектурних пам’яток міста. Місцевий переказ вказує на те, що своїм зведенням будівля зобов’язана князю Володимиру, що зупинився тут зі своєю дружиною у 992 р. і в честь вдало закінченого походу на білих хорватів віддав наказ спорудити величний храм. Кожен із членів його війська приніс по одній цеглині, а за день церква вже височіла в променях сонця.
Відвідати історичний музей Володимира-Волинського варто любителям старожитностей. До його фонду входять цікаві археологічні знахідки, древні монети, манускрипти, а також сакральні пам’ятки.