Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Ковель

Ковель, що у Волинській області – місто, яке може похвалитись дійсно давньою історією, адже перші тутешні поселення почали з’являтись ще у середині 3 тисячоліття до нашої ери.

Про місто Ковель

Ковель, що у Волинській області – місто, яке може похвалитись дійсно давньою історією, адже перші тутешні поселення почали з’являтись ще у середині 3 тисячоліття до нашої ери.

Ковель, що у Волинській області – місто, яке може похвалитись дійсно давньою історією, адже перші тутешні поселення почали з’являтись ще у середині 3 тисячоліття до нашої ери. Цей невеличкий за державними мірками населений пункт завжди був колискою талантів, даруючи натхнення Лесі Українці, Тарасу Шевченку, Івану Франку, Пантелеймону Кулішу та іншим видатним особистостям.

Ковель по праву вважається транспортним серцем Волині. Возвеличують працю залізничників дві пам’ятки – потяг, що знаходиться на привокзальній площі, і сама будівля вокзалу, зведена за проектом архітектора Вербицького.

У місті знаходиться унікальний дерев’яний костел Св. Анни, датований 1771 р. Форма храму – двовежева, що більш характерно для мурованих церков, і саме це вирізняє будівлю серед інших.  Ще однією цікавою, як архітектурною, так й історичною пам’яткою є колишня аптека Фрідріксона, зведена у 19 ст. Будівлі міської поліклініки та Промінвестбанку, що збереглися з початку 20 ст., стилістично відносяться до національного модерну.

Поціновувачі літературної спадщини Шевченка можуть відвідати пам’ятник Кобзарю, що височіє на березі річки Турії. Цей величний монумент – найвищий із присвячених поету у всьому світі.

Детальніше
Сховати

Відгуки 2

kievsnowman

28.10.2021
Больше всего меня в Ковеле поразил пам’ятник Тарасу Шевченку. Скульптура находится в одноименном парке и является самой высокой скульптурой Кобзаря в мире. Ее высота более семи метров, а весит такой Шевченко около двадцати тонн. Представляет? Кстати, в этом году памятник официально внесли в Национальный реестр рекордов Украины, как самый высокий бронзовый монумент Кобзарю. Так что обязательно посмотрите на него, если окажетесь в Ковеле.

freckle06

28.10.2021
Ковель не особливо популярний серед туристів, місто являється своєрідним пересадним пунктом. Але, якщо ви раптом тут опинилися і маєте вільний час, влаштуйте собі прогулянку. Починати слід прямо з будівлі залізничного вокзалу, яку намагалися відновити відповідно до проекту архітектора Вербицького, та паровозу СУ 253-25. А далі пішохідним бульваром Лесі України до парку її імені, де можна відпочити серед тінистих алей. Якщо ще матимете час, то прямуйте до популярного серед місцевих парку імені Тараса Шевченка, дорогою роздивляючись місцеву архітектуру та різноманітні пам’ятники та скульптури. І звісно ж не оминіть увагою унікальний дерев’яний римо-католицький костел Святої Анни.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.