Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Успенський собор у Володимир-Волинському

Собор Успіння Пресвятої Богородиці - пам’ятка сакральної архітектури періоду XII ст., найвеличніша і найдовершеніша будівля в місті Володимир-Волинський.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Успенський собор у Володимир-Волинському

Собор Успіння Пресвятої Богородиці - пам’ятка сакральної архітектури періоду XII ст., найвеличніша і найдовершеніша будівля в місті Володимир-Волинський.

Звів його в 1160 р. удільний князь Мстислав Ізяславович, згодом великий князь Київський. Це єдиний храм на території Волині, що дійшов до нас з часів Київської Русі.

Сучасники можуть побачити лише перебудовану версію 1900-го року, яка виявилася не дуже вдалою, проте загальний вигляд оригінальної споруди в цілому зберігся. Незважаючи на й так поважний вік, перша версія храму була зведена ще раніше – в 922 році. В честь тисячоліття його існування в 1992 році на території собору було зведено пам’ятний хрест в честь цієї події.

З цікавих туристу речей в Успенському соборі варто відзначити древній Хрест-Голгофу, створений приблизно в XIV столітті. Для віруючих не менш важливою пам’яткою стане ковчег з мощами святих. Оскільки собор охороняється на державному рівні довкола нього гуртується туристично-культурна інфраструктура, тому відвідувачі можуть ознайомитися з надзвичайно цікавою історією краю. З точки зору архітектури собор має надзвичайно багато цікавих елементів, як і деякі інші споруди комплексу.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 1

Волинська область, Володимир-Волинський, вул. Соборна, 25

50.842773 | 24.315030

Відгуки 1

Natali

13.06.2020
Прекрасний собор з багатовіковою історією!

Що подивитись

Пам'ятки будівництва і архітектури

Городище-Вали ІХ-ХІІІ століть

вул. Соборна, Володимир-Волинський

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.