Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Тульчин

Тульчин — місто в Україні, на півдні східного Поділля, адміністративний центр Тульчинського району Вінницької області, розташоване у долині між невисокими пагорбами, в межиріччі річок Тульчинки й Сільниці. Походження самої назви Тульчин викликає багато суперечок. Найвірогіднішим видається угорське та турецьке етимологічне коріння. Місто розташоване на річці Тульчинці, від якої і отримало свою назву.

Пам'ятки у місті Тульчин

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Природні об'єкти

Ландшафтний заказник місцевого значення "Прибузький"

23610, Вінницька обл., Тульчинський р-н, с. Печера, Печерська сільська рада

Церкви, костели, монастирі

Домініканський костьол, Тульчин

вул. Леніна, 41, Тульчин

Фортеці, замки, палаци

Палац Потоцьких

Тульчин, вул. Незалежності, 10

Туристична карта міста Тульчин

Маршрути у місті Тульчин


Вінницька область / Могилів-Подільський

Скельні храми та печери Вінниччини

viktoria.yarem4uk
Локації
8
Км
200.86
В дорозі
3г 39хв
Київська область / Київ

Маршрут «Мандруй Поділлям!» 5д/4н

Мандруй Україною
Локації
11
Км
787.39
В дорозі
11г 44хв
Вінницька область / Немирів

4 палаци

Руслан Басюк
Локації
4
Км
98.92
В дорозі
1г 40хв
Локації
8
Км
700.56
В дорозі
9г 46хв

Про місто Тульчин

Тульчин — місто в Україні, на півдні східного Поділля, адміністративний центр Тульчинського району Вінницької області, розташоване у долині між невисокими пагорбами, в межиріччі річок Тульчинки й Сільниці. Походження самої назви Тульчин викликає багато суперечок. Найвірогіднішим видається угорське та турецьке етимологічне коріння. Місто розташоване на річці Тульчинці, від якої і отримало свою назву.

Історія міста Тульчина, яке розташоване у Вінницькій області, почалась ще у 1607 році. Не дивлячись на те, що зараз він носить скромний статус районного центру, колись місто було справжньою колискою ремесел, високого європейського мистецтва і промисловості. На його території залишилось багато пам’яток, які свідчать про багате історичне минуле, і саме вони приваблюють численних туристів у будь-яку пору року.

Відвідати тут можна музей-садибу Леонтовича – відомого українського композитора, що подарував нам славнозвісного «Щедрика». Експозиція пропонує ознайомитись з особистими речами Леонтовича, відчути атмосферу, у якій мешкала його родина. Цікавим експонатом є фортепіано, за яким композитор проводив не один зимовий вечір.

Палац Потоцьких – пам’ятка, яка також заслуговує уваги. Датована вона 2-ю половиною 18 століття і відноситься до стилю класицизм. Зведенням комплексу будівель займався архітектор Лакруа, а під керівництвом графа було прокладено систему підземних тунелів. Вони використовувались, як укриття від нападів турків, а також для особистих цілей. Зараз у палаці розміщене Тульчинське училище культури.

Тульчин також зацікавить і тих туристів, які прагнуть ознайомитись із самобутніми релігійними пам’ятками. У місті розташовані Успенська церква з дзвіницею, Христо-Різдвяний кафедральний собор та римо-католицький костел, які цікаві своєю архітектурою.

Детальніше
Сховати

Гіди у місті Тульчин

Kostyantyn Shchigortsov

Вінниця, Немирів, Іллінці, Тульчин, Липовець, Шаргород
індивідуальні тури та екскурсії

Відгуки 2

nataliia.matviienko.v

04.02.2022
Перше, що слід побачити в Тульчині – це звісно Палац Потоцьких. Розміри палацу вражають! Три корпуси: Головний (по центру), Училище культури (справа) і напівзруйнований (зліва). В Центральний корпус можна зайти і прогулятися. Під час оперного фестивалю туди пускають всіх охочих! Зазвичай охочих багато ???? Окрім палацу, окрасою міста є Кафедральний собор на площі Суворова. Якщо йти від палацу прямо, то неодмінно впретеся в «Суворова на коні», а потім в сам собор. Шлях від палацу до собору - це Квартал Леонтовича, прикрашений муралами та різноманітними арт-об’єктами: рояль, саксофон, аккордеон, віолончель. Класно придумали!

viktoria.yarem4uk

20.01.2022
Містечко стало активно розвиватися завдяки міжнародному фестивалю «Операфест», який проходить влітку на території Палацу Потоцьких. Була на фестивалі двічі і мені дуже сподобалось! Тульчин називає себе Столицею Щедрика, адже тут третину свого життя провів автор славнозвісної мелодії - Микола Леонтович. Приємно, що з’явився Арт-квартал: ковані музичні інструменти, з якими класно робити селфі, лавка-піаніно та інші креативні об’єкти. Також чула гарні відгуки від друзів про діджиталізацію музею Леонтовича, але особисто не перевіряла. Серед неприємного – це стан одного з корпусів палацу. Він потребує реставрації. Але поки-що його тільки прикривають тканиною з принтом. Все ж приїхати варто, бо опера під відкритим небом біля палацу – це дуже цікавий формат!

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.