Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Палац Потоцьких

Розмах палацу Потоцьких дійсно вражає. В'їжджаючи в Тульчин, дорога сама веде сюди.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Палац Потоцьких

Розмах палацу Потоцьких дійсно вражає. В'їжджаючи в Тульчин, дорога сама веде сюди.

Палац побудовано в 1782 році за проектом французького архітектора Лакруа на замовлення Станіслава Потоцького, який зробив Тульчин своєю резиденцією. Побудовано в стилі класицизму за участю художника Йогана Баптиста Лампі. Головним творцем палацового парку "Хороше", який згодом повторився у знаменитому парку "Софіївка" в Умані, став англієць Міллер, якого в 1800 році змінив німець Біхлер. Палац завдяки своїй величній красі входить до рейтингу "Сім чудес Вінниччини". Сьогодні тут знаходиться Тульське училище культури і мистецтв.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 6

Вінницька область, Тульчин, вул. Незалежності, 10

48.676768 | 28.859820

Пн.–пт. З 8-00 до 19-00.

(04335) 2-24-70

Сайт

Локація на Google

Відгуки 6

Svitlana Pustovit

29.08.2021
OPERAFEST TULCHYN - вражає величезною глядацькою залою на території палацу Потоцьких. Вона займає більшу частину центральної площі. З будь-якої точки зали добре видно сцену. В перший день - сучасний балет «Історії в стилі танго» - поєднання класичного та сучасного балету, досить цікавий симбіоз. На сцені демонстрували різні історії кохання, їхні стосунки, пориви та почуття. Тут були і любовні трикутники, і зради, і нерозділене кохання. Окрім оркестру, музичний супровід задавав і хор - з двох боків від сцени розмістилися чоловіча та жіноча капели. Був також акордеон. Завершився перший оперний вечір феєричним вогняним ексцентрик-шоу «White night» від театру вогню East Fire Show. І навіть дощ не завадив зробити цей виступ вражаючим.
Інформація взята з google.com

Andriy Zaliztsi

02.08.2021
Тульчин (Вінниччина): найбільший палацовий комплекс в Україні і костел домініканців. Завдяки найбільшому в Україні палацовому комплексу Тульчин може вважатися одним з найцікавіших міст Вінниччини. У 1648 тут був укріплений замок, з кам'яними вежами по кутах. Після нетривалого занепаду і розрухи, викликаних трагічними подіями під час штурму потужної Тульчинської фортеці з численним гарнізоном повсталими козацькими загонами полковника Максима Кривоноса, Хмельницького в 1648 році під час народно-визвольної війни українського народу проти польського поневолення, Тульчин в кінці XVIII століття розквітає і стає широко знаним центром промисловості і ремесел, високої європейської культури, завдячуючи графу Станіславу Щенсному Потоцькому, власнику великих земельних володінь в Україні. Станіслав Щенсний Потоцький робить Тульчин своєю резиденцією, споруджуючи в 1782 році палацо- парковий ансамбль під назвою "Хороше", який успішно конкурував з найкращими королівськими аналогами Європи. Цей унікальний і величний витвір мистецтва та архітектури, який називають "подільським Версалем", проектували французький художник, будівельник і механік Лакруа, дизайнер голландець Меркс, автор парку англієць Міллер.
Інформація взята з google.com

Валерій Бантуш

12.07.2021
Дуже крута історична споруда, де збережено багато автентичних елементів. Масштаби просто вражають, навіть не можеш уявити, яка там була розкіш. Сподіваюсь, що "велике будівництво" допоможе її врятувати. Бракує хоч будь-якої інфраструктури для туристів - зайшов, потинявся навколо, вразився побаченим, наробив фоточок та пішов геть, бо все закрито, а ключі в коменданта, якому не цікаві туристи в неділю. Жодного інформаційного щита чи взагалі будь чого з історією цього місця. А нащо. Ось і все знайомство. Можливо, з часом це зміниться, але поки тільки так. І величезна кількість бруківки. Для чого вона там - не розумію. Трохи виправляє з нею ситуацію величезна викладена пилява Потоцьких. Також раджу обійти все навколо - можна побачити нереставровану частину та порівняти її з вже відреставрованою. Дуже круто. Допишу таку річ - трохи далі по вул. Леонтовича, 55 знаходиться малий палац Потоцьких, якого немає на гугл-мапах, але на який теж варто глянути. Ми про це взнали вже після від'їзду з Тульчина, про що і шкодуємо. Сподіваюсь, відгук Вам допоможе.
Інформація взята з google.com

Олекса Он

10.12.2020
Пам'ятка архітектури 18-го століття. Перший палац в Європі, який централізовано опалювався завдяки системі спеціальних вентиляційних каналів. Потребує реставрації. Особливо західні крило і галерея. Протягом 2019-2020рр. здійснено реконструкцію ландшафту перед палацом вартістю понад 33млн.грн. Сховавши майже всю територію під плитку, точно досягнули одного: у спеку стало важко дихати, бо відчуття пательні надзвичайне.
Інформація взята з google.com

Viktoria

25.07.2020
Була на екскурсії: дуже цікаве та гарне місце! Усім раджу відвідати!

Victoria Belinskaya

26.04.2018
Палац прекрасний, так!

Що подивитись

Музеї

Краєзнавчий музей, Тульчин

вул. Гагаріна, 1, Тульчин

Церкви, костели, монастирі

Домініканський костьол, Тульчин

вул. Леніна, 41, Тульчин

Природні об'єкти

Регіональний ландшафтний парк "Немирівське Побужжя"

Немирівський район, с. Воробіївка, Воробіївська сільська рада

Музеї

Музей гончарного мистецтва (музей-садиба братів Герасименків)

с.Новоселівка, Гайсинський р-н, 23744

Церкви, костели, монастирі

Церква Різдва Богородиці

с. Печера

Пам'ятки будівництва і архітектури

Водяний млин Потоцьких у Сокільці

поряд із селами Солілець і Печера

Природні об'єкти

Ландшафтний заказник місцевого значення "Прибузький"

23610, Вінницька обл., Тульчинський р-н, с. Печера, Печерська сільська рада

Фортеці, замки, палаци

Мавзолей-усипальниця Потоцьких

вул. Леніна 7, с. Печера

Природні об'єкти

Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення "Соколецкий парк"

Дитячий санаторій "Сокілець", с. Сокілець, Немирівського р-ну

Природні об'єкти

Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення Антопільський парк

24249, Томашпільський р-н, с. Антопіль, Антопільський психоневрологічний інтернат

Природні об'єкти

Ботанічний заказник місцевого значення "Закрута"

23353, с. Мала Вулига, Тиврівський р-н

Де зупинитись?

Готелі

Вілла Парк

с. Нестерварка, вул. Леонтовича, 66, Тульчинський р-н

Готелі

Ковчег

місто Ладижин провулок Береговий 1А

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.