Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Моршин

Моршин — місто обласного значення, один із найвідоміших бальнеологічних курортів України, що розташовується серед прикарпатських лісів на Львівщині. Річка Березніца ділить місто на гірську та лісопаркову частини.

Про місто Моршин

Моршин — місто обласного значення, один із найвідоміших бальнеологічних курортів України, що розташовується серед прикарпатських лісів на Львівщині. Річка Березніца ділить місто на гірську та лісопаркову частини.

Уперше Моршин згадується в записах у 1482 році, а його мінеральні джерела — на півстоліття пізніше. Після невдалих спроб побудувати в місті соляний промисел моршинські джерела почали використовувати в лікувальних цілях, і це був успіх. У 1878 році тут будують «Заклад для лікування грудних захворювань», і курорт здобуває світову славу. Його води використовують для лікування хвороб кишково-шлункового тракту, сечовивідних шляхів, порушення обміну речовин, алергій. Сьогодні місто має потужну мережу санаторіїв і оздоровниць. У курортній сфері зайнято 78,5 % працюючого населення Моршина.

Що подивитися в Моршині

За радянських часів у місті збудували десятки санаторіїв, водо- та грязелікарню, інгаляторій і бювет мінеральних вод, що відомий як «Грибок». Зараз він разом із «Курортним домом» (тепер санаторій «Мармуровий палац»), побудованим у 1935 році, є символами Моршина. Перед санаторієм облаштували паркову площу. Популярні місця для міських прогулянок та відпочинку — Моршинське озеро з парковою лісовою зоною і центральний парк. Віднедавна в ньому з’явилася Моршинська пейзажна алея авторства того ж скульптора, що й київська. Також у місті збереглася церква Покрови Богородиці першої половини 19 століття, у якій у 2018 році відкрили музей Ікон Пресвятої Богородиці.

З Моршина організовують екскурсії до Скель Довбуша, Тустанської фортеці, на Синевир, а також сплави на рафтах річкою Стрий.

Детальніше
Сховати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.