Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Озеро Синевир

Озеро Синевир – безцінний сапфір в короні Карпатських лісів. Воно надихає режисерів на моторошні фільми жахів, а закоханих приваблює своїми романтичними легендами.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Озеро Синевир

Озеро Синевир – безцінний сапфір в короні Карпатських лісів. Воно надихає режисерів на моторошні фільми жахів, а закоханих приваблює своїми романтичними легендами.

Неповторна краса закарпатської природи отримала і міжнародне визнання – Синевир визнано водно-болотним угіддям міжнародного значення.

Морське око у серці Карпат

Важко уявити, але озеро утворилося ще 10 тисяч років тому, коли на території сучасної України люди тільки-но перейшли до осілого способу життя. Не менш вражає і вік довколишніх лісів – ялицям і смерекам у ньому близько 140–160 років.

Озеро є частиною Національного природного парку «Синевир». Цікавинками останнього, окрім природних об’єктів, є декілька музеїв, що познайомлять вас з культурою і побутом наших пращурів. На території парку розроблено більше 10 туристичних маршрутів.

Все активніше розвивається інфраструктура навколо озера: до ваших послуг декілька готелів, будинків відпочинку, ресторани, паркінг тощо. Навколо озера встановлено численні скульптури, в тому числі вирізьблені з дерева фігури закоханих Сині й Виру.

Варто пам’ятати, що на території природного парку діють певні обмеження. Зокрема, ви не можете рибалити чи купатися в озері, розводити багаття у непризначених для цього місцях.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 3

Закарпатська область, поблизу с. Синевирська Поляна

48.616998 | 23.684014

Локація на Google

Відгуки 3

Евгеній Міщенко

08.08.2018
Незважаючи на те, як ставиться людина до природи, організації, маршруту та порядку, озеро Синевир - це найкращий витвір природи в Карпатах! Все навколо має мальовничі пейзажі. Купатися та ловити рибу в озері суворо заборонено! Осеро має посередині остівець, на який за символічну плату охоронці звозять вас туди. По периметру є стежина з гарними панорамами. Також є джерело питної води. Дещо вище в гору по стежині можна назбирати грибів. Ціни на житло та харчування значно вищі, ніж в селі за декілька кілометрів до озера. В цілому, раджу відвідати це місце. Був тут вдруге і хочеться ще.
Інформація взята з google.com

Наталія Гринців

03.07.2018
Платний вхід та заїзд автомобілем. Крутий підйом 1,2 км. Баааагато маленької форельки біля берега. Туалет є біля озера, але платний, грязний та черги, тому багато "роблять" свої потреби подорозі до озера, через це жахливий запах.
Інформація взята з google.com

Юра Мельник

18.04.2018
Озеро Синевир, без перебільшення – легенда Карпат. Це найбільше і найзагадковіше озеро України. Шукати цю перлину варто серед скель і лісів гірського масиву Внутрішні Ґорґани, на землях національного природного парку з тією ж назвою. Igor KaranevichМорське Око Карпат розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина – 24 м. Синевир знаходиться високо в горах і його води настільки глибокі, що озеро не прогрівається навіть влітку. Найспекотнішої днини теплими будуть лише метр-два води, якщо зануритись глибше, вас обпече крижаним холодом. Вода Синевиру чиста і прозора настільки, що в ній добре себе почуває форель – риба, яка може жити лише у кришталево чистій воді. Виникло озеро внаслідок землетрусу, до нього стікаються три гірські потоки, підтримуючи високий рівень води в будь-яку пору року. Гладінь озера іскрить блакиттю, але рівно посередині з води випростовується невеличкий острівець. Ця картина подібна до блакитного ока з темним вічком посередині – саме тому Синевир і отримав свою другу, вельми романтичну назву: Морське Око.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Музеї

Скансен «Старе село»

вул. Дружби, 26, с. Колочава

Музеї

Колочавська вузькоколійка

вул. Дружби, 26, с. Колочава

Природні об'єкти

Гора Стримба

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.