Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Гола Пристань

Місто обласного значення на Херсонщині, відоме як «кавунова столиця», розташоване на берегах річки Конка та озера Соляне.

Про місто Гола Пристань

Місто обласного значення на Херсонщині, відоме як «кавунова столиця», розташоване на берегах річки Конка та озера Соляне.

Поселення на цій території відомі ще за часів бронзи та сарматсько-скіфського періоду. А перша письмова згадка про Голу Пристань датується 1709 роком. Тоді це був козацький перевіз під назвою Голий, ймовірно, названий так через те, що місцевість була пустинною. Згодом поселення почало розростатися, мешканці стали займатися тваринництвом, рільництвом і баштанництвом. Пізніше Гола Пристань стає важливим портом, ремісничим і торговим центром. У 19 столітті почалося використання грязей і ропи озера Соляного в лікувальних цілях, і місто перетворилося на відомий бальнеологічний курорт. На початку 20 століття Гола Пристань стала першим місцем у світі, де відкрили радіостанцію.

Що подивитися в Голій Пристані

У Голій Пристані розташований один із найвідоміших і найстаріших оздоровчих закладів України — санаторій «Гопри». Сюди приїздять із різних країн для лікування хвороб опорно-рухового апарату, шкіри, репродуктивної системи. Навколо санаторія на площі 14 гектарів розбили парковий комплекс, де росте понад 150 видів різних рослин.

Ідеальним місцем для міських прогулянок є набережна. Колись саме на цьому місці розміщувалась та козацька переправа, з якої розпочався розвиток Голої Пристані. Зараз тут променад із краєвидом на річку, лавками, альтанками і скульптурами. Серед них, до речі, і пам’ятник символу міста — кавуну.

У місцевому будинку «Сузір’я» облаштували музейну кімнату з експонатами, що презентують різні історичні періоди краю, а також картинну галерею та кінотеатр.

На базі зеленого туризму «Чайка», що розташована в плавнях на березі Конки, можна покататися на човнах, катамаранах, порибалити та скуштувати традиційні місцеві страви. Крім того, тут відкрили етнографічний музей із водяним млином, колекцією ковальських виробів тощо.

У Голій Пристані розташоване управління Чорноморського біосферного заповідника, що був створений у 1927 році. У будівлі управління працює Музей природи. Звичайно, можна відвідати і сам заповідник, де проживає біля 3500 видів тварин, серед яких понад 300 видів птахів. Саме тут гніздиться приблизно 2/3 загальної кількості морських птахів півдня України.

Щорічно в Голій Пристані проводять фестивалі:

  • фестиваль народної творчості «Купальські зорі»;
  • «Український кавун — солодке диво» з виставками, ярмарками, дегустаціями, майстер-класами та іншими розвагами.
Детальніше
Сховати

Гіди у місті Гола Пристань

Наталья Шальнова

Херсон, Каховка, Нова Каховка, Гола Пристань
гід
Вмію закохувати в Херсон! Історія Таврії схожа на крутий сюжет пригодницького фільму, у якому я пропоную вам взяти участь!

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.