Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Новгород-Сіверський

Це місто, засноване 989 року, є одним з найпівнічніших в Україні. Однак гостей воно, навпаки, зустрічає гарячими обіймами.

Пам'ятки у місті Новгород-Сіверський

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Церкви, костели, монастирі

Спасо-Преображенський монастир

вул. Пушкіна, 1, Новгород-Сіверський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Тріумфальна арка в Новгород-Сіверську

вулиця Губернська, Новгород-Сіверський

Туристична карта міста Новгород-Сіверський

Маршрути у місті Новгород-Сіверський


Чернігівська область / Новгород-Сіверський

Знайомство з чотирма музеями Чернігівщини

Чернігівський обласний ТІЦ
Локації
13
Км
318.01
В дорозі
5г 0хв
Чернігівська область / Чернігів

Маршрут «Чарівна Чернігівщина», 4д/3н

Мандруй Україною
Локації
11
Км
491.02
В дорозі
7г 50хв
Чернігівська область / Новгород-Сіверський

Великий тур Чернігівщиною

Чернігівський обласний ТІЦ
Локації
25
Км
832.86
В дорозі
14г 4хв
Чернігівська область

Чернігів історичний

Мандруй Україною
Локації
3
Км
0.00
В дорозі
0г 0хв

Про місто Новгород-Сіверський

Це місто, засноване 989 року, є одним з найпівнічніших в Україні. Однак гостей воно, навпаки, зустрічає гарячими обіймами.

Однією з найкрасивіших та цікавих для туриста споруд є Тріумфальна рака, збудована на честь проїзд містом імператриці Катерини ІІ. Звели її у 1786 році, коли стало відомо про майбутній візит монаршої особи. Брама імператриці сподобалась, і вона навіть виділила кошти на реставрацію Спасо-Преображенського собору. Останній, до речі, є одним з найдавніших монастирів Київської Русі. Найкраще відвідувати його наприкінці квітня, коли розливається Десна. В цей час з веж монастиря відкривається неповторний вид.

Вирізняються особливою красою й будинок жіночої гімназії та будинок Медведєва. Вони були зведені приблизно в один період – на початку ХХ століття. Цікавою пам’яткою більш раннього періоду (1858 рік) є торгові ряди, які, незважаючи на статус пам’ятки архітектури, використовуються за прямим призначенням.

З 1171 до 1198 рік Новгород-Сіверським князівством правив легендарний князь Ігор. Тож не дивно, що в центрі міста височіє пам’ятник, зведений на його честь, а в 1989 році був відкритий музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім». Кількість експонатів вражає: понад 10 тисяч предметів археології, колекції монет, ікон та стародруків.

Детальніше
Сховати

Гіди у місті Новгород-Сіверський

Ервін Міден

Київ, Чернігів, Ніжин, Новгород-Сіверський
індивідуальні тури та екскурсії гід гастро-гід перекладач
Не гід, не екскурсовод, а дещо "гірше" - митець

Відгуки 3

kievsnowman

03.11.2021
Обязательно посетите этот самый северный городок Украины, который был когда-то одним из крупнейших центров Киевской Руси. В Новгород-Северском сохранилось немало уникальных памятников, поэтому одного дня вряд ли хватит для осмотра всех достопримечательностей да путь сюда не близок, из столицы 330 километров. Поэтому советую остановиться в расположенном на берегу Десны отеле "Славянский", из окон которого открывается вид на Спасо-Преображенский монастырь. Отель "Славянский", еще называют отелем Кучмы, так как он был построен в рекордные сроки, всего за несколько месяцев, для встречи трех президентов.

trokhanchukvik

03.11.2021
Тріумфальні арки будували в багатьох містах України, але до нашого часу збереглися одиниці, тому, якщо будете у Новгород-Сіверському, обов’язково відвідайте цю унікальну меморіальну споруду, яка була зведена у 1786 році на честь проїзду через місто імператриці Катерини IІ. Вважають, що автором тріумфальної брами був архітектор Джакомо Кваренгі. До речі, Тріумфальна арка в Новгороді-Сіверському на 20 років старша за арку в Парижі

zosia yasnaya

12.10.2021
В Новгород-Северском –единственный в мире музей «Слова о полку Игореве». Там, кстати, хранится и печать самого Ярослава Мудрого! Обязательно посетите Свято –Успенский монастырь, и , конечно же, красавицу Десну. Недаром Александр Довженко, родившийся в этих местах, назвал в своей книге реку зачарованной. А заодно стоит заехать и в музей режиссера – его родную хату в с. Сосница.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.