Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Качанівка

Маленьке селище на території Чернігівської області. Назва його походить від прізвища півчого Імператорського хору Каченовського, який у XVIII столітті придбав тутешні хутірці. Саме тут розташована єдина в Україні садиба, що збереглася у комплексі.

Пам'ятки у місті Качанівка

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Фортеці, замки, палаци

Національний історико-культурний заповідник «Качанівка»

вул. Глінки, 1, Качанівка

Туристична карта міста Качанівка

Маршрути у місті Качанівка


Чернігівська область / Новгород-Сіверський

Великий тур Чернігівщиною

Чернігівський обласний ТІЦ
Локації
25
Км
832.86
В дорозі
14г 4хв
Чернігівська область / Чернігів

Маршрут «Чарівна Чернігівщина», 4д/3н

Мандруй Україною
Локації
11
Км
491.02
В дорозі
7г 50хв
Чернігівська область / Качанівка

Парки Чернігівщини

Мандруй Україною
Локації
3
Км
211.94
В дорозі
3г 11хв
Чернігівська область / Качанівка

Козелець-Батурин-Качанівка

Юлия Александрова
Локації
5
Км
230.25
В дорозі
3г 8хв

Про місто Качанівка

Маленьке селище на території Чернігівської області. Назва його походить від прізвища півчого Імператорського хору Каченовського, який у XVIII столітті придбав тутешні хутірці. Саме тут розташована єдина в Україні садиба, що збереглася у комплексі.

Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» являє собою палацовий комплекс із безліччю прекрасних будівель, парками, скульптурами, ставками. Є тут навіть «романтичні руїни» та амфітеатр. Починається історія садиби із графа Рум’янцева-Задунайського. Однак слави це місце зажило за часів меценатів Тарновських. І сьогодні нащадки цього роду залучають кошти для відродження палацу.

Цікава історія пов’язана з «романтичними руїнами» на території садиби. Вони бутафорні, і з самого початку були лише даниною моді. Однак згодом їх «несправжнє» походження забулось, і Василь Тарновський навіть розпочав археологічні розкопки. Свідком цієї події став Тарас Шевченко, що в той час навідався у маєток. Крім нього, знаменитими гостями палацу були М.Гоголь, М.Глінка, І.Рєпін.

Наразі для зручності туристів декілька будівель переобладнані в готелі, налагоджене екскурсійне обслуговування, діють туристичні маршрути. Щорічно проводиться літературно-мистецьке свято «Качанівські музи».

Детальніше
Сховати

Гіди у місті Качанівка

Наталія Пирогова

Київ, Львів, Одеса, Умань, Канів, Качанівка, Батурин, Чернігів, Кам'янець-Подільський, Біла Церква, Харків, Коростень, Чернівці, Вишгород
індивідуальні тури та екскурсії
Люблю життя та подорожі, надихаю та відкриваю - світ, себе у світі та світ у собі. Працюю з різними темами та маршрутами.

Відгуки 3

freckle06

03.11.2021
Це єдиний палацо-парковий ансамбль, що зберігся в Україні. Перлиною комплексу звичайно є палац. Але я раджу звернути увагу на парк, адже це один з найбільших пейзажних парків не тільки України та і Європи. Знаходиться він на двох ярусах, а загальна довжина доріг та стежок парку – 60 км., Каскад із 12 ставків, паркові скульптури, місточки, «Романтичні руїни», старовинні туї, екзотичні дерева - це тільки частина того, що можна тут побачити. Тож неодмінно завітайте сюди.Приїхати можна на декілька днів, для охочий погостювати у садибі є окремі кімнати, обладнані всім необхідним. От тільки місця слід замовляти заздалегідь.

kievsnowman

03.11.2021
Если будете в Качановке, обязательно закажите экскурсию. Вы услышите много нового и интересного и о самой усадьбе, и о гостях, которые здесь бывали. Благодаря удивительным историям, которые вам обязательно поведает экскурсовод, вы увидите это имение в другом свете, сможете погрузиться в атмосферу светских приемов и повседневной жизни творческой элиты

trokhanchukvik

03.11.2021
Нещодавно Парафіївська селищна рада разом з Національним історико-культурним заповідником «Качанівка» розробили веломаршрут "Від парку до парку". Маршрут складається з 5 треків різної складності, включає 75 локацій та з’єднує два прекрасних парки: Качанівський та Тростянецький дендропарк. Тож завантажуйте маршрут на сайті проекту і відкривайте Качанівку разом зі своїм двоколісним другом.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.