Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Спасо-Преображенський монастир

Потужний оборонний Спасо-Преображенський монастир на високому березі Десни заснований в 1033 році князем Мстиславом Тмутараканским.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Спасо-Преображенський монастир

Потужний оборонний Спасо-Преображенський монастир на високому березі Десни заснований в 1033 році князем Мстиславом Тмутараканским.

У монастирі отримували благословення князі питомої Новгород-Сіверського князівства, він служив князівською резиденцією (розкопаний фундамент княжих палат). У XII в. на території, оточеній муром з вежами, було зведено кам'яний Спаський собор. З нього відправився в похід на половецькі землі князь Ігор Святославич – головний герой "Слова о полку Ігоревім". Іменем цього історичного твору названий створений на базі монастирського комплексу історико-культурний заповідник, музейна експозиція розміщена в двоповерховому приміщенні Будинку настоятеля. Більшість споруд відродженої після монгольського розорення обителі відносяться до XVII-XVIII ст. Монастир обнесений потужної стіною з кутовими вежами, через оборонний рів перекинуто міст до Святих воріт з вежею-дзвіницею, посиленою фланговими вежами. На території домінує величний Спасо-Преображенський собор (1786-87 рр.), Споруджений в стилі класицизму на місці давньоруського храму. Також збереглася Петропавлівська (XVII ст.) Та Іллінська (1787 г.) церкви, бурса (1657-67 рр.). Спасо-Преображенський монастир діючий, повністю відреставрований в 2003 р Крім музею і храмів, для відвідування відкриті також вежі, галереї і підземелля.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Чернігівська область, вул. Пушкіна, 1, Новгород-Сіверський

52.009200 | 33.283019

(04658) 2-11-49, 2-11-39

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Музеї

Музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім»

вулиця Пушкіна, 1, Новгород-Сіверський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Тріумфальна арка в Новогород-Сіверську

вулиця Губернська, Новгород-Сіверський

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.