Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Тріумфальна арка в Новгород-Сіверську

Тріумфальну арку в Новогород-Сіверську звели у 1776 році, коли дізналися, що через рік містом проходитиме шлях Катерини ІІ.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Тріумфальна арка в Новгород-Сіверську

Тріумфальну арку в Новогород-Сіверську звели у 1776 році, коли дізналися, що через рік містом проходитиме шлях Катерини ІІ.

Вирішили, що імператрицю зустрічатиме дерев’яна брама і запустили збір пожертвувань на будівництво. Але внески виявилися такими щедрими, що вистачило на цілу цегляну арку. Її звели в стилі класицизму за проектом Джакомо Кваренги. Пілони прикрашені гербами міст, що належали до Новгород-Сіверського намісництва, а герб самого міста знаходиться зверху. Це єдина архітектурна пам’ятка Чернігівської області в стилі класицизму.

Катерина ІІ оцінила такий жест і цьому має завдячувати новгород-сіверський Спасо-Преображенський собор, який отримав від імператриці кошти на відновлення.

Під час Другої Світової війни арку було пошкоджено, але її відновили і сьогодні вона є національною пам’яткою архітектури, що входить до складу Музея-заповідника «Слово о полку Ігоревім».

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Чернігівська область, вулиця Губернська, Новгород-Сіверський

52.007077 | 33.2716309

Локація на Google

Відгуки 5

Denys Vlasenko

01.08.2021
Необхідно провести косметичний ремонт
Інформація взята з google.com

Олександр Александров

31.07.2021
Тріумфальна брама в Новгороді-Сіверському — Пам'ятка архітектури національного значення, охоронний номер 853. Побудована у 1786 році на честь проїзду через місто імператриці Катерини II. Ймовірно автором проекту є архітектор Джакомо Кваренгі. Це єдиний на Чернігівщині зразок архітектури класицизму подібного типу. Цегляна арка має один проїзд напівкруглої форми. Цю архітектурну споруду флангують пропорційні пілони з двоколонними портиками іонічного ордера, які несуть повний розкріпований антаблемент. Увінчує споруду горизонтальний розкріпований аттик. На пілонах між колонами на овальных щитах розміщені герби міст, що входили до складу тодішнього Новгород-Сіверського намісництва - Мглин, Конотоп, Глухів, Кролевець, Сураж, Погар, Нове Місто, Стародуб, Сосниця, Короп. Герб самого Новгорода-Сіверського знаходиться зверху арки у центрі в ліпному картуші. Завершують колони капітелі з двома завитками. У внутрішніх частинах проїзду симетрично розташовані великі ніші. Стіни споруди муровані з цегли на вапняному розчині, потиньковані й пофарбовані в традиційні класицистичні кольори: білий та жовтий. Тріумфальна арка в Новгороді-Сіверському – унікальна меморіальна споруда стилю високого класицизму в Лівобережній Україні.
Інформація взята з google.com

Андрій Крига

24.05.2021
Історія цікава. Але потребу капітального ремонту.
Інформація взята з google.com

Tетяна Дрожевська

08.05.2021
Досить незвично сприймається, незалежно від того, знаєш ти про її існування чи ні, бо хоч Новгород-Сіверський і вважається містом обласного підпорядкування, виглядає в сприймається як велике селище, застигле у часі. Тому пишна велична помпезна арка посеред широкої вулиці, з боків якої стоять дерев'яні та цегляні будиночки з різьбленими віконницями та лиштвою виглядає чудно та незвично - як літаюча тарілка. А коли під нею проїздить хтось конем з возом, то емоції від побаченого змішуються - від сміху до театру абсурду. Але сама конструкція дуже гарна та вишукана.
Інформація взята з google.com

Олександр Бугрій

21.03.2021
Масивна, цікава споруда.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Музеї

Музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім»

вулиця Пушкіна, 1, Новгород-Сіверський

Церкви, костели, монастирі

Спасо-Преображенський монастир

вул. Пушкіна, 1, Новгород-Сіверський

Природні об'єкти

Крейдяний кар'єр

Новгород-Сіверський р-н, поблизу села Путивськ (на схід від Путивська, до берега Десни)

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.