Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Аккерманська фортеця

Аккерманська фортеця була одним із найбільших та найпотужніших фортифікаційних укріплень Північно-Західного Причорномор’я у XIII-XV ст.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Аккерманська фортеця

Аккерманська фортеця була одним із найбільших та найпотужніших фортифікаційних укріплень Північно-Західного Причорномор’я у XIII-XV ст.

У 1484 році, після тривалої облоги, фортецю захопили турки і назвали Аккерман (Біла фортеця). Понад 300 років вона перебувала під турецьким пануванням.

Аккерманська фортеця займає площу 9 га, довжина стін досягає майже 2 км. Висота – від 5 до 15 м, ширина – від 1,5 до 5 м. Фортеця оточена глибоким ровом (біля 14 м). Будівля нагадує неправильний багатокутник. Споруда зводилася на залишках грецького міста Тіра, побудованого 2500 років тому. Після греків там мешкала велика кількість різних племен і народів.

Стіни фортеці укріплювали 34 башти, що відрізнялися формою – прямокутні, круглі, восьмигранні, триярусні. У кожної з веж навіть були назви: Темниця, Комендантська башта, башта Пушкіна, башта Овідія. Збереглося 26 веж.

Фортеця розділена стінами на кілька дворів: Гарнізонний, Громадянський і Карантинний, які могли бути самостійними фортифікаційними об'єктами.

Крайня південно-східна башта фортеці має дві назви – Дівоча та Овідієва. Вона стоїть ліворуч від головної брами. Біля лиману, навпроти Овідієвої башти, височіє башта Пушкіна.

Фортеця сьогодні – це один з найпопулярніших туристичних об'єктів півдня України. Тут проводять вистави, пісенні фестивалі та інші заходи. Фортеця є чудовим знімальним майданчиком для різних фільмів.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 9

Одеська область, вулиця Адмірала Ушакова, 2В, Білгород-Дністровський

46.200526 | 30.348948

Локація на Google

Відгуки 9

Раїса

16.09.2019
Вже другий рік поспіль, під час відпочинку у Затоці, із задоволенням відвідали з онуком цей унікальний, надзвичайно цікавий історичний об"єкт. Й усім, хто приїздить на Одещину, раджу це зробити. Краса неймовірна!!! В інших куточках Білгород-Дністровського, нажаль, побувати не вдалось через брак часу та малих дітей, які були з нами. Але те, що побачили на маршруті від автостанції до самої фортеці - то жах і ганьба місцевій владі. Це як потрібно не любити своє місто, щоб внутрішні дороги були в такому жахливому стані?! Які зміни відбулись за рік, з того, що ми помітили, а що не змінилося? Добре, що, нарешті, у Фортеці з"явився сайт державною мовою. Минулого року він ще вівся мовою країни-окупанта. Прибрали місце для фотографування, де також було російською написано "Аккерманская крепость". На жаль, не створили нового місця для селфі з українською назвою. Крім того, як були стенди з інформацією про Акерманську фортецю на будиночку з касою та "Античный город Тира" (праворуч від входу у фортецю) лише російською мовою, так й залишились. Як були інформаційні таблички, де спочатку йшли назви мовою країни-агресора, а вже потім державною, так й залишились. Тому закликаю усіх відвідувачів Акерманської Фортеці цікавитися у адміністрації цієї пам"ятки, коли ж, нарешті, вони приведуть свої стенди у відповідність до законодавста України про державну мову?

Денис Денисов

16.05.2019
Інформація взята з google.com

Steven Strasburg

02.05.2019
Інформація взята з google.com

Сергей Т

25.04.2019
Приходьте сюди з хорошим настроєм!
Інформація взята з google.com

Юлия Зайцева

05.10.2018
Інформація взята з google.com

камаз

24.07.2018
Інформація взята з google.com

Julia Matjash

26.04.2018

Г

26.04.2018
Замечательный исторический памятник! Это действительно чудо архитектуры! Хоть крепость и разрушена немного, мощь и величие ее до сих пор потрясают. Возможно крепость еще хранит в себе много неразгаданных тайн. Ведь - это место, где время остановилось!!! Зайдя на территорию замка Вы ощутите дух того времени. Можно примерять костюмы, вычеканить монету древним способом, прикоснуться к орудиям пытки, пощекотать нервы пройдя вдоль стены как часовой и тд.

Наталья Дзюба

26.04.2018
Крепость большая с прекрасными видами на лиман и местность вокруг. До сих пор здесь ведутся археологические раскопки и идёт масштабная реставрация. Можно часами ходить по периметру и фотографироваться, а можно пострелять из лука, арбалета, пометать копья, сделать фотографии в доспехах и в средневековых костюмах.

Що подивитись

Пам'ятки будівництва і архітектури

Cарматський склеп

вул. Кутузова, 1, Білгород-Дністровський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Скіфська могила в Білгороді-Дністровському

Шабська вулиця, 81, Білгород-Дністровський

Церкви, костели, монастирі

Підземна церква в Аккермані

вул. Шабська, 116, Білгород-Дністровський

Музеї

Центр культури вина «Шабо»

вулиця Швейцарська, 10, Шабо

Пам'ятки будівництва і архітектури

Chateau Lacarin (Шато Лакарен)

вул. Садова, 58, с. Шабо, Білгород-Дністровський р-н

Пам'ятки будівництва і архітектури

Санжейський маяк

с. Санжейка

Де зупинитись?

Санаторії

Розкопки античного міста Тіра

вулиця Адмірала Ушакова, 2В, Білгород-Дністровський

Кемпінги

Глемпінг "Mandrа"

вул. Лиманська, 10, Затока

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.