Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Розкопки античного міста Тіра

Дослідження Тіри, античного міста, що вважають найстарішим в Україні, ведуться вже понад 120 років. Його було засновано вихідцями з давньогрецького Мілета 600 років до н.е на березі Дністровського лиману на місці сучасного Білгорода-Дністровського.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Розкопки античного міста Тіра

Дослідження Тіри, античного міста, що вважають найстарішим в Україні, ведуться вже понад 120 років. Його було засновано вихідцями з давньогрецького Мілета 600 років до н.е на березі Дністровського лиману на місці сучасного Білгорода-Дністровського.

Розкопки Білгород-Тірського городища велися поряд з Аккерманською фортецею. Раніше в північній частині досліджуваної території знайшли залишки міста золотоординського періоду, яке було побудоване на місці античної Тіри. У 2016 році під середньовічним поселенням, а також на південь та схід від нього були виявлені залишки споруд римських часів, зокрема, розкопали 4 вулиці, залишки оборонних споруд, цитаделі та некрополя Тіри. Крім того, вдалося віднайти приміщення з низкою предметів червоно-лакової та кухонної кераміки, амфорами, скляним посудом, світильниками, кам’яними жорнами. Також археологи знайшли кілька монет, на деяких із них чітко читається напис «Тіра».

Колекції знайдених артефактів зберігаються в Одеському археологічному музеї, Білгород-Дністровському краєзнавчому музеї та Інституті археології НАНУ.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Одеська область, вулиця Адмірала Ушакова, 2В, Білгород-Дністровський

46.20051375759283 | 30.350671253955944

Локація на Google

Відгуки 4

Альона Лук'янець

27.08.2021
Аккерманська фортеця (більш відома під назвою Білгород-Дністровська фортеця) історико-архітектурна пам'ятка та найбільша фортеця України (XIII — XV ст.) в м. Білгород-Дністровський Одеської області. Є платна парковка біля фортеці (15грн.за годину). Вхід для дорослих 80грн., для дітей до 10 років безкоштовний вхід. Фортеця збереглась в досить гарному стані. З мурів відкривається чудовий вид (частково на місто, а частково на Дністровський лиман). Споруда дуже вражає розміром (висотою, товщиною стін - подекуди до 5 метрів), своєю могутністю. На території також ведуться розкопки (при нас нікого не було, огороджено місце для розкопок). На території фортеці є дитячий майданчик (досить великий), чимало кафе (кава, узвар, їжа...). Ціни досить демократичні. Однозначно раджу її відвідати, так як подекуди стіни вже дали тріщину і не відомо, як довго дана пам'ятка буде в такому вигляді.
Інформація взята з google.com

Oleksandr Kadik

23.03.2021
✅ Білгород-Дністровський Куди ж без моєї найулюбленішої частини подорожей Україною — фортець ???? Саме на березі Дністровського лиману розташувалась візитівка міста — Аккерманська фортеця 14-го сторіччя. Вона добре збереглася ще з давніх часів, бо особливо жорстоких боїв ⚔️ тут не було. Попід стінами цієї красуні залишились розкопки древнього міста Тира, яке за інформацією істориків існувало з шостого сторіччя до нашої ери до моменту руйнування його Готами — у третьому сторіччі нашої ери. Трохи прогулявшись, ви можете натрапити на ще один комплекс місцевих пам’яток: вірменської підземної церкви, будівництво якої розпочалося у п’ятнадцятому сторіччя та сарматського склепу третього сторіччя ℹ️ Цікаво, що причиною розміщення церкви нижче рівня землі — є тогочасне турецьке правління. За однією з версій, турки дозволили будівництво лише за умови того, що вона буде не вищою за мечеті. На жаль, є тут і занедбані будівлі: ✔️ Олександрівські казарми 19-го сторіччя; ✔️ маєток Ярошевича 1890-го року. ❗️ До речі, прямуючи до наступного пункту, раджу набрати води в джерелі біля підземної церкви Іоанна Сучавського.
Інформація взята з google.com

Edvard Yushkov

12.09.2020
Тільки стіни та башти. Годину прогулятись достатньо.
Інформація взята з google.com

Roman Ostrovskiy

10.09.2020
Дуже гарне і цікаве історичне місце.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Аккерманська фортеця

вулиця Адмірала Ушакова, 2В, Білгород-Дністровський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Cарматський склеп

вул. Кутузова, 1, Білгород-Дністровський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Скіфська могила в Білгороді-Дністровському

Шабська вулиця, 81, Білгород-Дністровський

Церкви, костели, монастирі

Підземна церква в Аккермані

вул. Шабська, 116, Білгород-Дністровський

Музеї

Центр культури вина «Шабо»

вулиця Швейцарська, 10, Шабо

Пам'ятки будівництва і архітектури

Chateau Lacarin (Шато Лакарен)

вул. Садова, 58, с. Шабо, Білгород-Дністровський р-н

Пам'ятки будівництва і архітектури

Санжейський маяк

с. Санжейка

Де зупинитись?

Кемпінги

Глемпінг "Mandrа"

вул. Лиманська, 10, Затока

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.