Літній відпочинок із наметами — чудова нагода насолодитися природою, відчути свободу та відволіктися від міської метушні. Усамітнення під зоряним небом, вечори біля багаття й ранкове свіже повітря роблять такий формат відпочинку особливо привабливим. В Україні чимало мальовничих місць, ідеально придатних для мандрівок з наметом — від цілющих озер і морських узбереж до величних гранітних каньйонів. У цій статті ми розповімо про найкращі локації для кемпінгу та поділимося корисними порадами, які допоможуть зробити ваш відпочинок справді комфортним і незабутнім.
Коростишівський каньйон — мальовниче місце, створене людиною, але яке перетворилося на справжній природний оазис. Він розташований неподалік від міста Коростишів у Житомирській області. Колись тут видобували граніт, а тепер у центрі старого кар’єру знаходиться озеро з чистою, прозорою водою, оточене скелями та сосновим лісом.
Це чудове місце для активного відпочинку: влітку тут купаються, засмагають на скелях, стрибають у воду, влаштовують пікніки та фотосесії. Любителі скелелазіння та SUP-бордів також знайдуть, чим зайнятись. У вихідні тут буває людно, але в будні можна насолодитися тишею та самотою.
Добратися до каньйону легко автомобілем або автобусом з Києва — дорога займе близько півтори години. На території є безкоштовні та платні парковки. Кафе й організованих місць для ночівлі небагато, тому краще взяти з собою їжу, воду та намет. Також візьміть пакети для сміття — місце популярне, і важливо зберігати його чистим.
Читайте також: Безлюдні і унікальні пляжі на морському узбережжі.
Джуринський водоспад знаходиться біля села Нирків у Тернопільській області й визнаний найвищим водоспадом на рівнинній частині України — його висота сягає 16 метрів. Це мальовниче й енергетично сильне місце, оточене пагорбами та залишками давньої Червоногородської фортеці. Вода падає з гуркотом, створюючи прохолоду навіть у спекотний день, а навколо ростуть дерева й квіти, наповнюючи повітря свіжістю.
Тут можна скупатися в природних водоймах біля підніжжя водоспаду, влаштувати пікнік або просто насолодитися видом і звуками природи. Туристів тут небагато, особливо в будні дні, тож місце підходить і для усамітненого відпочинку. Вода чиста, але досить прохолодна, особливо в тіні скель.
Інфраструктура поруч мінімальна — є невелика парковка, кілька лавочок і кіоски з перекусами в розпал сезону. Краще взяти з собою їжу, воду та, якщо є бажання залишитись на ніч, намет. Місце ідеальне для дикого кемпінгу.
Доїхати до водоспаду можна автомобілем через село Нирків. Остання ділянка шляху — ґрунтова дорога, тому в дощову погоду краще їхати авто з високим кліренсом або йти пішки.
Читайте також: Кайтсерфінг на Кінбурнській косі .
Світязь — найглибше і найбільше озеро України. Воно знаходиться у Волинській області та входить до групи Шацьких озер. Вода в Світязі кристально чиста, а навколо нього розташовані ліси. Влітку тут можна вдосталь покупатися, подихати чистим повітрям хвойного лісу, назбирати ягід, порибалити і просто прогулятися екологічними стежками.
Відпочити з наметом на березі озера Світязь можна в організованому наметовому містечку або самостійно. У кемпінгах вам нададуть туалети, душові, місце для парковки і, якщо потрібно, дадуть намет в оренду. Харчування і воду потрібно вести з собою. На березі озера розташовано кілька кафе і кабінок для переодягання. Якщо ви хочете розбити намет у більш безлюдному місці, вирушайте на верхню частину берега. Але у такому випадку доведеться домовлятися з лісниками, інакше доведеться платити штраф.
До озера можна під'їхати на своєму авто. Також до Світязя ходять маршрутки з Шацька і Ковеля.
Актівський каньйон знаходиться на річці Мертвовод у Миколаївській області. Він входить до складу національного парку «Бузький Гард» і є єдиним в Європі комплексом гранітних брил і скель різних розмірів. Крім скель, тут ви побачите глибоку річкову долину, ліс, водоспади і чисте озеро.
Біля Актівського каньйону є організований кемпінг в садибі "Під лелекою" з електропостачанням, душовими кабінами та іншими зручностями. Знаходиться він у селі Актове. Тим, хто хоче розбити намет самостійно, потрібно зупинитися на самому березі річки. Подбайте, щоб з собою у вас була достатня кількість води та їжі, адже поблизу немає ніякої інфраструктури.
Читайте також: Хайкінг в Актівському каньйоні.
Доїхати до каньйону можна з села Актове. Але будьте готові до того, що там немає асфальтованих доріг. Ще один варіант маршруту: доїхати до Вознесенська, звідти на Трикрати, а потім їхати до каньйону через Петропавлівку. Дорогу до каньйону вам із задоволенням підкажуть місцеві жителі.
Бакота — неймовірно мальовниче місце, розташоване неподалік від Кам'янця-Подільського. Раніше тут було село, але в 1981 році на цій території побудували Дністровську ГЕС, заради чого все затопили водою, а місцевих жителів переселили. Зараз Бакота є популярним місцем для відпочинку, в тому числі й з наметами. У Бакотській затоці ви можете насолодитися тишею, помилуватися пейзажами і порибалити.
Доїхати до Бакоти можна своїм авто або маршруткою від Кам'янця-Подільського. Їхати потрібно до розвилки, а потім повернути праворуч у сторону дитячого табору «Бакота». Як тільки опинитеся біля території табору, ви побачите невелику затоку. Від цієї затоки можна піти направо або наліво. Направо варто йти тим, хто приїхав на своєму авто, бо туди можна заїхати на машині. А з лівого боку відпочиває менше людей і є більше місця для того, щоб розбити намет.
Питну воду можна набирати в дитячому таборі. Весь інший провіант потрібно брати з собою.
Буцький каньйон розташовано на річці Гірський Тікич біля села Буки на Черкащині. Гранітний скелі утворилися тут ще в Протерозойську еру. Довжина каньйону — приблизно 5 км, а глибина води в деяких місцях може досягати і 20 метрів.
Буцький каньйон — неймовірно мальовниче місце з чистим повітрям і кришталевою водою. Сюди приїжджають побути в тиші, насолодитися красою і величчю скель і скупатися в річці. Оглядати місцеві визначні пам'ятки (млин, Буцьку ГЕС і водоспади) найкраще з правого берега.
Буцький каньйон входить до заповідної зони і розбивати намети на його території заборонено. Тому зупиняйтеся в Антонівському лісі, розташованому праворуч від каньйону. В Антонівському лісі досить безлюдно. Всі необхідні продукти і воду потрібно привозити з собою.
Доїхати до Буцького каньйону можна своїм авто. Також з Києва та Одеси ходять автобуси.
Блакитні озера знаходяться в Чернігівській області. Тут можна скупатися у чистій воді, прогулятися хвойним лісом, назбирати ягодів і грибів і просто насолодитися тишею і пейзажами.
На березі Блакитних озер розташовано кемпінг з усіма зручностями: туалет, душ, питна вода, мангал, стоянка для авто. Ви можете зняти дво-, тримісний намет за 100 грн на добу або ж поставити свою на огородженій території, що охороняється (потрібно буде платити 75 грн на добу).
Блакитні озера знаходяться в селі Олешня. Доїхати до села можна своїм авто або ж маршруткою з Чернігова.
Озеро Кагул знаходиться недалеко від села Нагірне в Одеській області. Невелика частина озера (близько 1 км) належить сусідній Молдові. Це відмінне місце для усамітнення, адже людей тут досить небагато. Вода в озері неймовірно чиста. На скелях гніздиться безліч птахів, а неподалік від озера ростуть цілющі трави. На озері можна скупатися і порибалити. Це місце не підійде для відпочинку з дітьми, бо майже скрізь заходи у воду треба через обриви.
На озеро потрібно приїжджати лише зі своїм наметом і з усім необхідним, адже тут немає ніякої інфраструктури. Зупинятися краще на верхній частині озера, де знаходиться луг. Звідти відкривається мальовничий вид на місцевість. Вітрів практично немає.
Дістатися до озера можна своїм авто з села Нагірне. Просто їдьте місцевими дорогами, нікуди не звертаючи. Озеро досить велике, тож ви його точно не пропустите.
Мигія — мальовниче село у Миколаївській області. Воно славиться тим, що тут був хутір українських козаків. У селі протікає річка Південний Буг, яка приваблює любителів екстремальних водних розваг — щороку в Мигії проходять всеукраїнські змагання з рафтингу. Тому якщо хочете не тільки відпочити на природі, а ще й спробувати водний екстрим, обов'язково приїжджайте до Мигії.
Читайте також: У пошуках екстриму в Україні: розповідає Лала Тарапакіна.
Зупинитися з наметом можна на мальовничому гранітному каньйоні біля річки. Там розташовано кілька організованих кемпінгів з усіма зручностями (душ, туалет, питна вода, електропостачання). На території кемпінгів можна взяти в оренду байдарку, каяк або рафт.
Дістатися до Мигії можна своєю автівкою або маршруткою з Первомайську.
Біле озеро знаходиться в Рівненській області. Утворилося воно в басейні річки Стир. Біле озеро відоме своїми цілющими властивостями: у складі води знаходиться фосфор і гліцерин, за рахунок чого вона лікує дерматологічні захворювання і покращує стан шкіри в цілому. Ще одна особливість Білого озера полягає в тому, що воно не замерзає навіть взимку — температура води не падає нижче 8 градусів. Влітку в озері вода стає теплою і зберігає кришталеву чистоту, через що в цьому місці обожнюють купатися.
У Білому озері водяться щука, окунь, вугор і лин, тож любителям риболовлі буде чим зайнятися. У лісах навколо озера мешкають ондатри і бобри, а на березі гніздяться дикі гуси та качки.
Розмістити намет можна на території бази відпочинку «Біле озеро», де є всі зручності. Ціна — 20 грн за добу. За межами бази також дозволено ставити намети, для цього потрібно пройтися уздовж берега.
Біле озеро розташоване в селі Рудка, до якого можна дістатися своєю машиною.
В Україні є ще безліч місць для кемпінгу: Бірючий острів у Херсонській області, озеро Синевир на Закарпатті, село Грибівка в Одеській області та інші. Відкривайте незвідані куточки нашої країни і ви побачите, наскільки вона прекрасна.
Читайте також: Міжрічинський парк — місце, де природа оживає.
Юрій
Людмила Збиглей
Мария Сергеевна
Рома Блистів
Vika Vika
Inna Yaremchuk
svityaz.center