Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Де і як в Україні відпочити з наметом

27.09.2021
48012

2020-й рік повністю перевернув плани на відпустку. Кордони більшості країн все ще закриті, тому мандрівникам довелося скасувати свої поїздки. Коли життя повернеться у звичне русло — невідомо. І хоча деякі країни вже готові приймати туристів, велика частина українців не готова виїжджати за межі України. Так, згідно до недавнього опитування Research & Branding Group, більше 71% українців не збираються виїжджати за кордон в 2020-му. Це означає, що настав час внутрішнього туризму.

Відпочинок з наметами — один із найпопулярніших у літню пору, адже це чудова можливість насолодитися природою і відпочити від суєти і тривожних новин. А в умовах карантину — це ще й відмінний спосіб уникнути великого скупчення людей. В Україні є безліч прекрасних місць для відпочинку з наметом: цілющі озера, морські узбережжя і гранітні каньйони. Розповідаємо про наймальовничіші локації та ділимося корисними рекомендаціями для незабутнього відпочинку з наметами.

Острів Джарилгач

Острів Джарилгач у Херсонській області — найбільший за площею і другий за довжиною острів України. Він є єдиним незаселеним островом на території Європи. Через білий пісок, кришталево чисту воду і безлюдні пляжі його називають «українські Мальдіви». Джарилгач приваблює туристів своєю неймовірною природою — тут можна зблизька побачити пеліканів і дельфінів, які підпливають до берега. А якщо забрести углиб острова, то є шанс зустріти оленів і ланей. Крім того, на острові є близько 400 солоних озер.

Читайте також: Безлюдні і унікальні пляжі на морському узбережжі.

Джарилгач простягається на 42 км. На східній стороні, біля маяків, розташовуються організовані кемпінги. Якщо ви хочете відпочити в наметі у безлюдному місці, вирушайте на західну сторону острова. Найбільш безлюдні місця знаходяться в 4—5 км від маяків. Саме там ви зможете усамітнитися і відчути всю красу природи. Питну воду і додаткові продукти можна дістати в селищі Лазурне. Для цього потрібно перейти лиман вбрід. Також подбайте про те, щоб у вас було укриття від сонця, адже на острові практично немає тінистих місць.

Щоб дістатися до Джарилгача, потрібно спочатку приїхати у Скадовськ. Потім вирушити на набережну і сісти на катер або приватний човен, що довезе до острова. Катери і човни, які везуть до острова, знаходяться в самому кінці набережної, на пірсі біля бетонної стіни. Розклад можна дізнатися одразу на місці.

Кінбурнська коса

Кінбурнська коса знаходиться в Миколаївській області. Вона розташована між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Чорним морем. На Кінбурнську косу приїжджають, щоб оздоровитися — тут розташовано декілька солоних озер з білою глиною, а на лузі росте велика кількість цілющих рослин. Ще тут можна зустріти рожевих пеліканів, яких рідко побачиш в інших куточках України. А до берега регулярно припливають дельфіни. В кінці коси ви побачите місце, де зливаються солоні води Чорного моря і прісні води Дніпровсько-Бузького лиману.

Відпочити з наметом на Кінбурнській косі можна дикуном або на спеціальній території зі зручностями. На березі моря в лісистій місцевості знаходиться безліч організованих кемпінгів: «Сосновий бір», «Два береги», «Гармонія», «Кінбурнська стрілка», «КІнбурн Кемп - Kinburn Camp» та інші. Ціна за добу — близько 100 грн. У вартість входять користування душем, туалетом, холодильником і зарядкою для мобільних пристроїв, питна вода та сортування сміття. За окрему платню можна замовити триразове харчування. Намет можна мати свій або ж орендувати на базі. Обов'язково візьміть москітну сітку, бо на косі дуже багато комарів. У деяких кемпінгах влаштовують екскурсії та дайвінг.

Читайте також: Кайтсерфінг на Кінбурнській косі .

Дістатися до Кінбурнської коси можна на машині через Херсон. Щоправда, через піщану дорогу машини часто застряють, тому досвідчені мандрівники радять скористатися послугами провідника. Потрапити на косу можна і з Миколаєва. Але так дорога займає більше часу: з Миколаєва потрібно поїхати в Очаків, звідти катером у село Покровське, а вже з села доїхати до коси можна місцевою маршруткою.

Озеро Світязь

Світязь — найглибше і найбільше озеро України. Воно знаходиться у Волинській області та входить до групи Шацьких озер. Вода в Світязі кристально чиста, а навколо нього розташовані ліси. Влітку тут можна вдосталь покупатися, подихати чистим повітрям хвойного лісу, назбирати ягід, порибалити і просто прогулятися екологічними стежками.

Відпочити з наметом на березі озера Світязь можна в організованому наметовому містечку або самостійно. У кемпінгах вам нададуть туалети, душові, місце для парковки і, якщо потрібно, дадуть намет в оренду. Харчування і воду потрібно вести з собою. На березі озера розташовано кілька кафе і кабінок для переодягання. Якщо ви хочете розбити намет у більш безлюдному місці, вирушайте на верхню частину берега. Але у такому випадку доведеться домовлятися з лісниками, інакше доведеться платити штраф.

До озера можна під'їхати на своєму авто. Також до Світязя ходять маршрутки з Шацька і Ковеля.

Актівський каньйон

Актівський каньйон знаходиться на річці Мертвовод у Миколаївській області. Він входить до складу національного парку «Бузький Гард» і є єдиним в Європі комплексом гранітних брил і скель різних розмірів. Крім скель, тут ви побачите глибоку річкову долину, ліс, водоспади і чисте озеро.

Біля Актівського каньйону є організований кемпінг в садибі "Під лелекою" з електропостачанням, душовими кабінами та іншими зручностями. Знаходиться він у селі Актове. Тим, хто хоче розбити намет самостійно, потрібно зупинитися на самому березі річки. Подбайте, щоб з собою у вас була достатня кількість води та їжі, адже поблизу немає ніякої інфраструктури.

Читайте також: Хайкінг в Актівському каньйоні.

Доїхати до каньйону можна з села Актове. Але будьте готові до того, що там немає асфальтованих доріг. Ще один варіант маршруту: доїхати до Вознесенська, звідти на Трикрати, а потім їхати до каньйону через Петропавлівку. Дорогу до каньйону вам із задоволенням підкажуть місцеві жителі.

Бакота

Бакота — неймовірно мальовниче місце, розташоване неподалік від Кам'янця-Подільського. Раніше тут було село, але в 1981 році на цій території побудували Дністровську ГЕС, заради чого все затопили водою, а місцевих жителів переселили. Зараз Бакота є популярним місцем для відпочинку, в тому числі й з наметами. У Бакотській затоці ви можете насолодитися тишею, помилуватися пейзажами і порибалити.

Доїхати до Бакоти можна своїм авто або маршруткою від Кам'янця-Подільського. Їхати потрібно до розвилки, а потім повернути праворуч у сторону дитячого табору «Бакота». Як тільки опинитеся біля території табору, ви побачите невелику затоку. Від цієї затоки можна піти направо або наліво. Направо варто йти тим, хто приїхав на своєму авто, бо туди можна заїхати на машині. А з лівого боку відпочиває менше людей і є більше місця для того, щоб розбити намет.

Питну воду можна набирати в дитячому таборі. Весь інший провіант потрібно брати з собою.

Буцький каньйон

Буцький каньйон розташовано на річці Гірський Тікич біля села Буки на Черкащині. Гранітний скелі утворилися тут ще в Протерозойську еру. Довжина каньйону — приблизно 5 км, а глибина води в деяких місцях може досягати і 20 метрів.

Буцький каньйон — неймовірно мальовниче місце з чистим повітрям і кришталевою водою. Сюди приїжджають побути в тиші, насолодитися красою і величчю скель і скупатися в річці. Оглядати місцеві визначні пам'ятки (млин, Буцьку ГЕС і водоспади) найкраще з правого берега.

Буцький каньйон входить до заповідної зони і розбивати намети на його території заборонено. Тому зупиняйтеся в Антонівському лісі, розташованому праворуч від каньйону. В Антонівському лісі досить безлюдно. Всі необхідні продукти і воду потрібно привозити з собою.

Доїхати до Буцького каньйону можна своїм авто. Також з Києва та Одеси ходять автобуси.

Блакитні озера

Блакитні озера знаходяться в Чернігівській області. Тут можна скупатися у чистій воді, прогулятися хвойним лісом, назбирати ягодів і грибів і просто насолодитися тишею і пейзажами.

На березі Блакитних озер розташовано кемпінг з усіма зручностями: туалет, душ, питна вода, мангал, стоянка для авто. Ви можете зняти дво-, тримісний намет за 100 грн на добу або ж поставити свою на огородженій території, що охороняється (потрібно буде платити 75 грн на добу).

Блакитні озера знаходяться в селі Олешня. Доїхати до села можна своїм авто або ж маршруткою з Чернігова.

Озеро Кагул

Озеро Кагул знаходиться недалеко від села Нагірне в Одеській області. Невелика частина озера (близько 1 км) належить сусідній Молдові. Це відмінне місце для усамітнення, адже людей тут досить небагато. Вода в озері неймовірно чиста. На скелях гніздиться безліч птахів, а неподалік від озера ростуть цілющі трави. На озері можна скупатися і порибалити. Це місце не підійде для відпочинку з дітьми, бо майже скрізь заходи у воду треба через обриви.

На озеро потрібно приїжджати лише зі своїм наметом і з усім необхідним, адже тут немає ніякої інфраструктури. Зупинятися краще на верхній частині озера, де знаходиться луг. Звідти відкривається мальовничий вид на місцевість. Вітрів практично немає.

Дістатися до озера можна своїм авто з села Нагірне. Просто їдьте місцевими дорогами, нікуди не звертаючи. Озеро досить велике, тож ви його точно не пропустите.

Мигія

Мигія — мальовниче село у Миколаївській області. Воно славиться тим, що тут був хутір українських козаків. У селі протікає річка Південний Буг, яка приваблює любителів екстремальних водних розваг — щороку в Мигії проходять всеукраїнські змагання з рафтингу. Тому якщо хочете не тільки відпочити на природі, а ще й спробувати водний екстрим, обов'язково приїжджайте до Мигії.

Читайте також: У пошуках екстриму в Україні: розповідає Лала Тарапакіна.

Зупинитися з наметом можна на мальовничому гранітному каньйоні біля річки. Там розташовано кілька організованих кемпінгів з усіма зручностями (душ, туалет, питна вода, електропостачання). На території кемпінгів можна взяти в оренду байдарку, каяк або рафт.

Дістатися до Мигії можна своєю автівкою або маршруткою з Первомайську.

Біле озеро

Біле озеро знаходиться в Рівненській області. Утворилося воно в басейні річки Стир. Біле озеро відоме своїми цілющими властивостями: у складі води знаходиться фосфор і гліцерин, за рахунок чого вона лікує дерматологічні захворювання і покращує стан шкіри в цілому. Ще одна особливість Білого озера полягає в тому, що воно не замерзає навіть взимку — температура води не падає нижче 8 градусів. Влітку в озері вода стає теплою і зберігає кришталеву чистоту, через що в цьому місці обожнюють купатися.

У Білому озері водяться щука, окунь, вугор і лин, тож любителям риболовлі буде чим зайнятися. У лісах навколо озера мешкають ондатри і бобри, а на березі гніздяться дикі гуси та качки.

Розмістити намет можна на території бази відпочинку «Біле озеро», де є всі зручності. Ціна — 20 грн за добу. За межами бази також дозволено ставити намети, для цього потрібно пройтися уздовж берега.

Біле озеро розташоване в селі Рудка, до якого можна дістатися своєю машиною.

В Україні є ще безліч місць для кемпінгу: Бірючий острів у Херсонській області, озеро Синевир на Закарпатті, село Грибівка в Одеській області та інші. Відкривайте незвідані куточки нашої країни і ви побачите, наскільки вона прекрасна.

Читайте також: Міжрічинський парк — місце, де природа оживає.

Відгуки 1

svityaz.center

16.02.2023
Цікава стаття. Про відпочинок з наметами на березі озера Світязь за посиланням: https://svityaz-centr.com/populyarni_nametovi_mistechka_na_ozeri_svityazi.html?fbclid=PAAaajxp1M8LxyEyv0cE_HJ9ApAdVbU3RbSHvVbV65Pf5NLn8qaAMS1_5brZo

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.