Колочава – невелике село у Закарпатській області, засноване ще на початку 15 ст. Населений пункт нерозривно пов’язаний з іменем чеського письменника Івана Ольбрахта, який протягом довгого часу мешкав у цьому мальовничому куточку та увіковічив у своєму романі образ Миколи Шугая. Особистість цього корінного жителя Колочави була дуже неоднозначною і до сих пір є об’єктом багатьох суперечок.
У 1989 р. Колочава ввійшла до складу «Синевиру» і справедливо вважається найчистішою екологічною місцевістю у всій Закарпатській області. Освоєна територія навколо села межує поряд з незайманими лісами, де розмаїття флори і фауни дійсно вражає. Це один із найгарніших пунктів на туристичних стежках Верховини, де подорожуючі знайдуть багаті можливості для відпочинку на лоні природи – чого тільки варті форелеві ставки.
Ознайомитись з побутом та архітектурними традиціями місцевих жителів можна в «Старому селі» - музеї під відкритим небом. Експозиція показує 300-літню історію тутешнього населення, відтворюючи життя бідних та середнього достатку людей, а також мельників, лісорубів, пастухів та ін. Також можна завітати до церкви Святого Духа, яка була збудована у 1795 р. у стилі бароко. Примітним є те, що під час зведення будівлі не було використано жодного цвяха.