Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Луцький замок

Луцкий замок или замок Любарта один из крупнейших, старейших и Наиболее хорошо Сохранившихся на замков Украины.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Луцький замок

Луцкий замок или замок Любарта один из крупнейших, старейших и Наиболее хорошо Сохранившихся на замков Украины.

Замок був побудований в 14 в. і служив резиденцією Великого князя. Архітектурний шедевр з вежами, арками, мостами, старовинною бруківкою і павільйонами завжди приваблював туристів. Всередині замку розташовано відразу кілька музеїв: єдиний в Україні музей дзвонів, Музей книги і Художній музей, а також експозиція старовинної зброї, велика частина якої використовувалася безпосередньо для захисту замку.

З верхнього поверху вежі відкривається чудова панорама на місто Луцьк.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 6
Доступність для людей у візках
Доступність для людей з вадами зору
Доступність для людей з вадами слуху
Доступність для немовлят у візках

Відгуки 6

Світлана Коваль

23.08.2021
Дуже гарне історичне місце (відчиняється о 10ій). Здивувало, що все доглянуте і має привабливий естетичний вигляд. Але майте на увазі, що, купуючи квиток (діє з 10 до 19ої години), ви не зможете потрапити в усі музеї на території: будуть доступні лише музей дзвонів, музей друку, майстерня у свічникаря. Сподобалась екскурсія на вежу. Але умова: лише з екскурсоводом (20 грн з людини) і теж треба дочекатись набору групи (це досить швидко). Варто враховувати, що підйом відбуаається вгору дуже вузенькими східцями ґвинтової драбини, людям похилого віку і з хворими ногами буде тяжкувато(( Більше того, постійно треба триматись за поручні, які перелапала велика кількість людей - майте санітанайзер:)) Квиток у підземелля коштує 50 грн і екскурсії кожні 2 години (10.00, 12.00, 14.00), важливо мати теплий одяг (там 10 градусів тепла). Сама екскурсія триває 1 годину, хоча більшість цього часу займають розповіді екскурсовода, ніж сам похід))
Інформація взята з google.com

Настя Лисюк

22.08.2021
Якщо ви були у Луцьку, але не відвідали замок Любарта, то втратили чи мало. Мало хто знає, але саме ця історична пам’ятка заражена на звороті 200 грн. Вхід на територію безкоштовний, однак якщо раптом ви захочете піднятися на в‘їзну вежу та подивитися панораму міста, то без екскурсовода вас туди не пустять(чого не було раніше). Вхідний квиток з екскурсією на вежу коштує в районі 20 грн, однак варто зазначити, що це того коштує. Вдалий кадр - це добре, але коротенька історія Луцького замку дійсно вражаюча. Всього в замку 4 вежі: в одній із веж є майстерня миловаріння(вхід безкоштовний), а ще в одній періодично проводять виставки(вхід платний, але ціна символічна), ще в одній розташований музей дзвонів(вхід безкоштовний). На територіє є крамничка, де можна придбати сувеніри, купити воду. Доречі про воду(зазвичай в таких місцях вода в тричі дорожча, а ніж в магазині, а тут символічна ціна 10 грн за 0,5 л, що приємно здивувало.
Інформація взята з google.com

Alexandr Denisov

22.06.2021
Турободiбна Вi'зна вежа з подвiйною брамою, гостроверхi Владича i Стирова над пiвденним урвищем поэдналися мiж собою товстостiнним муром iз заборолами, заховавши вiд людського й ворожого ока правительське ядро Волинi з готичним червоним палацом великого литовського князя посерединi замкового двору, з собором, резиденцiэю луцького эпископа, каплицею i сторожовими iзбами. Мiцну фортецю збудував колись на стрiмкому березi Стиру - для себе й для майбутнiх нащадкiв Гедимiна - останнiй галицько-волинський князь Любарт, зрусинiлий литвин. I'i' можна взяти хiба що голодом або безводдям. До замку зусiбiч тулиться багатолюдний Луцьк, вiдгороджений од лядського боку непрохiдними багнами над Стиром i Сапалаi'вкою; вийти з нього безмостовою дорогою можна тiльки трактом, що йде вiд Владичоi' вежi на Литву... Скоморохи йдуть! Побрiшники! Баi'шники! На трикутному брукованому майданi, що широким краэм уперся аж у Стир, а гострим у В'i' зну браму Любартового замку, зчинилася веремiя. Ярмарковий ритм умить порушився: обвiшанi шовком та оксамитом литовськi жидове, що з самого досвiтку звихались у натовпi, перши прослизли до оборонного муру, ховаючись iз своi'м крамом за вiрменськими ятками; львiвськи вiрмени перестали провадити гендель - застелювали плахтами ляди з шафраном, перцем i заморськими винами; украi'нни кметi, покинувши рибу, мед, вick, бiгли, штовкаючись, удiл майданом, щоб не прогавити оказii', тiльки тверськi торговi люди, мовчазнi й незворушнi, стояли нiбо нiчого й не трапилося, iз сороками з соболиними, бобровими й горностэвими шкурками i зневажливо знизували плечима: - Невидаль яка! ГУСЕ-е-льники... Замковi козачки, одвiрнi, служки, кухарi, забувши, по що i'х послали пiдстолii' та пiдчашi, протискалися крiзь натовп луцьких мiщан, котрi виходили на майдан у ярмарковi днi не так задля торгiв, а щоб прочути новини, якi iнколи просочувалися крiзь мури замку; шляхтичi й бояри стримано споглядали видовище збоку; найближче стояли цiкавi до всього волинськi кметi й каланники в смушевих шапках i широкополих кожухах. Вiд рiчкового причалу, де розмiстилися торговi комори й купецькi гости, наближався строкатий гурт чоловiкiв у червоних, синiх та зелених свитах, з дудами, бубнами, лiрами, гуслями. Р. Iваничук, "Черлене вино"
Інформація взята з google.com

Oleksandr Kadik

26.09.2020
​​Сьогодні ми хочемо нагадати про місто, де народилися Сашко Положинський, Діма Монатік та Сергій Мартинюк. Мова про Луцьк. Саме тут можна віднайти будинок, де жила сама Леся Українка. Дім, в якому жила родина Косачів у 1890-х роках, знаходиться на Кафедральній вулиці. У самісінькому центрі Луцька височіє костел Петра і Павла, що будувався за проектом італійського архітектора Джакомо Бріано і раніше був ще й колегіумом, на той час вищим навчальним закладом. Звичайно ж, його головною пам'яткою є палац Любарта, чия історія налічує більше 600 років. Ми радимо не тільки прогулятися замком та його околицями, а й піднятися на найвищу вежу та роздивитися фундаменти давньої церкви Іоанна Богослова.
Інформація взята з google.com

Олександр Стасюк

16.09.2020
Дуже гарний замок! На мій погляд друге місце після Мукачівського Паланка
Інформація взята з google.com

Юлія Матяш

26.04.2018
Справжній замок в литовському стилі, збудований коли ці землі належали Литві. Усередині є дуже цікавий музей присвячений історії замку і Луцькій землі, з предметами старовини, монетами, зброєю. Обов'язково сфотографуйтеся на бійницях замку, звідки відкривається чудовий вид на старе місто.

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла

вул. Кафедральна, 6, Луцьк

Церкви, костели, монастирі

Домініканський монастир у Луцьку

вул. Драгоманова, 26, Луцьк

Церкви, костели, монастирі

Покровська церква, Луцьк

вул. Данила Галицького, 12, Луцьк

Церкви, костели, монастирі

Лютеранська кірха

вул. Караїмська, 16, Луцьк

Пам'ятки будівництва і архітектури

Будинок скульптора Голованя

вул. Лютеранська, 9, Луцьк

Церкви, костели, монастирі

Кафедральний собор Святої Трійці

Градний узвіз, 1, Луцьк

Пам'ятки будівництва і архітектури

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

просп. Волі, 13, Луцьк

Музеї

Музей технического прогресса

вулиця Карбишева, 1, Луцьк

Музеї

Музей сучасного мистецтва Корсаків

вулиця Карбишева, 1, Луцьк

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.