Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Полонина Боржава

Полонина Боржава — найдовша в Українських Карпатах. Вона являє собою хребет завдовжки 50 кілометрів між річками Віча й Ріка на Закарпатті.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Полонина Боржава

Полонина Боржава — найдовша в Українських Карпатах. Вона являє собою хребет завдовжки 50 кілометрів між річками Віча й Ріка на Закарпатті.

Найвища вершина хребта — гора Стій 1692 метри заввишки. Серед інших відомих — Великий Верх (1598 метрів), Маґура-Жиде (1517 метрів), Гемба (1491 метр), Плай (1331 метр), Кук (1361 метр).

До позначки 1200 метрів полонина Боржава вкрита буковими пралісами, вище йдуть полонини з кущами чорниці та брусниці. Більшість схилів пологі, але є ділянки зі стрімкими перепадами.

Полонина Боржава досить популярна серед туристів, бо тут розташований гірськолижний курорт «Пилипець», підйомник якого працює цілий рік. На верхній станції підйомника на горі Гемба знаходиться атмосферна чайовня «Сурія» з неймовірним краєвидом на гори й зігріваючими напоями.

Крім того, на Боржаві розташований один із найбільших водоспадів Карпат — Шипіт (14 метрів). Знизу біля нього облаштували сувенірний риночок із фудкортом із традиційними карпатськими стравами та наливками. А територію над водопадом з 1993 року облюбували хіпі та інші «вільні люди» й організовують там фестиваль «Шипіт». Він не має визначених дат, але найбільше людей традиційно збирається на Івана Купала.

Для любителів екстриму Боржава пропонує низку різноманітних активностей, зокрема, даунхіл на велосипедах, парапланеризм тощо.

На горі Плай розташована однойменна метеостанція, що є однією з двох високогірних метеостанцій в Українських Карпатах і має статус сніголавинної. До речі, тут у 1969–70-х роках працював В’ячеслав Чорновіл.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Закарпатська область, с. Боржава, Закарпатська область

48.154532544094636 | 22.723539311546165

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Курортні території

Оздоровчий комплекс “Жайворонок”

м. Берегово, вул. Шевченка, 112

Природні об'єкти

Ферма буйволів

Виноградів

Курортні території

Термальні води «Косино»

Урочище Косонь 1, Закарпатська обл.

Музеї

“Музеї леквара”

вуиця Головна, 4а, Ботар

Де зупинитись?

Санаторії

Санаторій «Теплиця»

вул. Копанська, 265-А, селище Виноградів

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.