Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Острів Єрмаков

Єрмаков — один із найбільших островів української дельти Дунаю. Розташований він поряд із румунським кордоном біля міста Вилково.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Острів Єрмаков

Єрмаков — один із найбільших островів української дельти Дунаю. Розташований він поряд із румунським кордоном біля міста Вилково.

Площа острова розміром 2333,7 га незаселена та входить до складу Дунайського біосферного заповідника. У 60-ті роки 20 століття екосистема Єрмакова була дуже порушена через осушення прилеглих територій шляхом спорудження тут дамб. У 2000 році в межах проєкту Всесвітнього фонду дикої природи «Відновлення острова Єрмаков» частину цих дамб зруйнували. Це сприяло відновленню сезонних підтоплень острова та урізноманітненню його флори й фауни.

Зараз біорізноманіття Єрмакова — одне із найбільших у дельті Дунаю. Тут росте майже 75 % рослин та водиться біля 80 % тварин Дунайського біосферного заповідника, у тому числі — понад 50 % птахів України, зокрема, червонокнижні рожевий і кучерявий пелікан, малий баклан, орлан-білохвіст. Місцеві мілководні озера стали локацією для нересту щук, сазанів тощо.

У 2019 році в межах проєкту Rewilding Ukraine «Відновлення водно-болотних угідь і степів регіону дельти Дунаю» на острів завезли стадо водяних буйволів, які мешкали в дельті Дунаю майже 50 років тому.

Зараз на острові активно розвивається зелений туризм, рибальство та бьордвотчинг.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Одеська область, Одеська область

45.43571065619835 | 29.49999997867447

Локація на Google

Відгуки 4

Daria Antsybor

05.08.2020
Надзвичайно красива фауна та флора. Можна побачити цілі колонії різноманітних птахів, коників з Латвії та найбільшу родзинку – водяних буйволів. Просто шалені враження
Інформація взята з google.com

Denis K

12.07.2020
Водяні буйволи, дикі коні і люті комарі.
Інформація взята з google.com

Dmitriy N

23.09.2019
Єрмаков - унікальне місце. Він розташований відразу в двох зонах Дунайського біосферного заповідника: південна частина входить в буферну зону (там є люди), північна частина - зона антропогенних ландшафтів. До 1950-х років минулого століття тут було село, на рівнинній частині розкидалися поля, де росли хліба, овочі. Сади були сповнені фруктів. Потім село відселили в сусідні Ліски, а на острові побудували в'язницю. У 60-е з'явилася ідея робити папір з тростини, для цього в Ізмаїлі побудували паперово-целюлозний комбінат. Острів, який до цього щороку заливали паводки, підтримуючи життя численних тварин, птахів і рослин, обнесли земляним валом. Він перетворився в "тарілку" з високими бортами, всередині якої повинен був рости очерет. Ув'язнені місцевої в'язниці займалися заготівлею сировини для комбінату. Ідея провалилася, комбінат переключився на папір з дерев, які привозили здалеку. У 70-х укладені збунтувалися, їх забрали з острова, а територію стали використовувати як пасовища для великої рогатої худоби і коней. Але дамби перекривали природний проток води, тому Єрмаков став засолюють. У 2004-му відновлення судноплавства Дунай - Чорне море призвело до того, що річковий мул після поглиблень дна звалили на картах намиву острова, фактично ізолювавши його внутрішню частину від річки. І без того збіднілий ділянку перетворився в порослу бур'янами пустелю. Після того як Єрмаков став практично непридатний до використання в сільському господарстві, до процесу підключили екологів.
Інформація взята з google.com

Mikhail Ponyatnov

02.05.2017
Острів Єрмаков. біосферний заповідник
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Курортні території

Бринзарня

вулиця Прикордонна, 2А, Приморське

Природні об'єкти

Дунайський біосферний заповідник

поруч з Вилкове

Церкви, костели, монастирі

Церква Миколая Чудотворця

Вул. Дунайська, 4, Кілія

Пам'ятки будівництва і архітектури

Сімейна виноробня V.Petrov

вул. Сонячна, 25, с. Струмок, Татарбунарський р-н.

Де зупинитись?

Садиби

Туристична стоянка "Зелена гавань"

п. Анкудинов, м Вилкове, Кілійський р-ну

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.