Невелике село прославилося на весь світ після того, як на його околицях, у 1952 році при прокладанні дороги було виявлено цікаві об’єкти. За справу взялися археологи, які протягом 1953-1972 проводили розкопки. Як результат ними було виявлено і досліджено залишки чотирьох жител, господарсько-робітничі центри з вогнищами, ями-комори із залишками кісток тварин і місця, де оброблялося каміння та кістки.
У 1977 році у будівлі, що звели на місці розкопок, запрацював музей Добраничівська стоянка. Всі організаційні роботи були виконані співробітниками Яготинського музею.
Музей невеликий, але його колекція нараховує понад двісті п’ятдесят експонатів. Звісно, що родзинкою є залишки житла первісної людини, господарський комплекс та вогнище, все в тому самому вигляді, яким його вперше побачили археологи. Загальну картину доповнюють два великі полотна, зроблені Миколаєм Малинкою, що наочно показують відвідувачам життя тогочасних первісних людей. Поряд у вітринах представлені матеріали із розкопок — світлини, схеми та різноманітні публікації на цю тему.
Крім цього відвідувачі зможуть побачити чимало дрібніших, але від того не менш цікавих речей, а саме знаряддя праці, землекопалки з бивнів мамонта, молотоподібні інструменти із рогів північного оленя, предмети побуту та мистецтва. Не залиште поза увагою унікальну стилізовану скульптуру жінки.
То ж не втрачайте нагоди відвідати унікальну пам’ятку епохи палеоліту, по яку знають археологи всього світу.
Київська область, Добраничівка
50.0445066 | 31.9022643
Пн. - Пт. 8:30 - 12:30 Нд. - зачинено
СЕРГІЙ КОЗІЙ
Olena Drozdova
Liubov Poliakova
Darilka com_ua
Andrey Repko