Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Історичний музей (м. Яготин)

Зробивши зупинку у Яготині, ви можете прогулятися парком, що був закладений нащадками славетного роду Розумовських або ж відвідати місцеві музеї, їх тут чимало і кожен з них може похвалитися чудовими колекціями.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Історичний музей (м. Яготин)

Зробивши зупинку у Яготині, ви можете прогулятися парком, що був закладений нащадками славетного роду Розумовських або ж відвідати місцеві музеї, їх тут чимало і кожен з них може похвалитися чудовими колекціями.

Історичний музей було створено у 1960 році і тоді його експозиція вміщалася в одній кімнатці. А тому згодом музей стає відділом Переяслав-Хмельницького музею історії. Лише через декілька років Яготинському музею вдається повернути собі незалежний статус. Сьогодні до його складу входить сім відділів, серед яких Картинна галерея, Флігель Т. Шевченка, етнографічний музей у Яготині та ряд музеїв області.

Колекція історичного музею розрослася до п’яти тисяч експонатів і займає чотирнадцять залів у будинку ХІХ століття, що свого часу був частиною промислового містечка спиртового заводу. Цінні та цікаві знахідки археологів перенесуть вас у часи палеоліту, Трипільської культури, часи Київської Русі, а потім і козаччини. Також вартими уваги є прикраси, коштовності, побутові речі та різноманітні господарські знаряддя праці, які повідають про те, як і чим жили у XVII-XVIII століттях. Значна частина експозиції присвячена життю Яготинського краю у період володіння цими землями родинами Розумовських та Рєпніних, за яких місто могло похизуватися прекрасним палацом та парком.

Ще одна колекція повідає про відомих людей краю — письменників, художників, а також ознайомить з їх творчістю. Є тут експонати присвячені подіям сьогодення. Музей працює з понеділка по суботу з 9.00 до 17.00.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Київська область, вулиця Незалежності, 114, Яготин

50.27634 | 31.764107

Пн. - Пт. 8:30 - 17:00 Сб. 8:30 - 16:15 Нд. - зачинено

380457555603

Сайт

Локація на Google

Відгуки 5

Ігор Чорнобай

28.04.2021
Дуже цікавий музей...
Інформація взята з google.com

Viktoriia Kartashova ART

09.01.2020
Хороший музей в центрі, в ньому зібрана історія всього Яготинського району починаючи з перших поселень людей, і залишків кісток і зубів мамонтів, історії роду Розумовських, кімната присвячена Тарасу Шевченку з цікавим оригіналом його щоденника, цілий зал побуту і одягу селян 18-19 століття, Яготинських героїв другої світової війни, Афганістану та сучасних героїв і трудолюбів. Дякую екскурсоводу за дуже цікаву, нестандартну і позитивну екскурсію, за творчий підхід до своєї справи і глибоке знання історії переплетене з гордістю за земляків. Вхід 30 грн. для дорослих і 10 грн. для школярів.
Інформація взята з google.com

Леся Мартинюк

27.08.2019
Чудовий музей, працівникам величезна подяка! Екскурсія була цікава, навіть для дитини шкільного віку. Музей має унікальну експозицію, що базується на краєзнавчих та археологічних матеріалах Яготинщини. Вона розміщена в 14 залах, і представляє широкий діапазон тематичних розділів. Музей розташований в центрі міста, в будинку XIX ст. Бажаю побільше допитливих відвідувачів а також достойного фінансування від держави!!!
Інформація взята з google.com

Юрій Мартинюк

27.08.2019
Прекрасний музей, чудовий колектив, цікава екскурсія!!!
Інформація взята з google.com

Mila Pro

06.08.2018
Цікаво, дуже пізнавально
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Природні об'єкти

Яготинський парк (Сквер побачень)

Яготин, Київська обл.

Музеї

Музей Флігель Тараса Шевченка (Яготин)

вул. Незалежності, 69, Яготин, Київська обл.

Музеї

Картинна галерея (Яготин)

вул. Незалежності, 65, Яготин, Київська обл.

Церкви, костели, монастирі

Успенський собор у Переяслав-Хмельницькому

Богданівська вулиця, Переяслав-Хмельницький, Київська обл., Украина, 08400

Музеї

Музей-садиба Катерини Білокур

вул. К. Білокур, 74, с. Богданівка

Пам'ятки будівництва і архітектури

Пивзавод Канського

вул. Новоселиця, 2, Березань

Пам'ятки будівництва і архітектури

Згурівський дендропарк

смт Згурівка

Природні об'єкти

Ташанський парк у селі Ташань

с. Ташань

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.