Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Пам'ятки у місті Овруч

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Природні об'єкти

Поліський природний заповідник

Овруцький район, с. Селезівка

Природні об'єкти

Словечансько-Овруцький кряж

Овруцький район

Церкви, костели, монастирі

Свято-Василівський собор

вул. Пролетарська, 2, Овруч

Туристична карта міста Овруч

Про місто Овруч

Засноване у 946-му році місто Овруч на фоні більшості інших «однолітків» виглядає досить цікаво за рахунок одного історичного факту – надане йому Магдебурзьке право в 1641-му році надало йому статус міста, який більше жодного разу не змінювався. Більшість інших населених пунктів з таким статусом тимчасово його втрачали і лише потім відновлювали.

Щодо історичних пам’яток міста можна сказати одне – вони дійсно значимі і древні. Пам’ятник Олегу Ярославовичу, князю часів Київської Русі, було нещодавно відреставровано – за тисячу років його існування це вже не перше таке відновлення. Свято-Василівський собор взагалі до цих пір зберіг в собі частину цегляної кладки його першої кам’яної версії, збудованої в 1190-му році. Спасо-Преображенському собору пощастило менше, але своїм зовнішнім виглядом він максимально схожий на початкову оригінальну споруду.

Місто нараховує ще не один десяток історичних споруд, які будуть цікаві туристам або поціновувачам культури рідного краю – тут є панські маєтки, поховання воїнів і навіть пам’ятники підпільникам партизанам, які визволяли край від фашистських окупантів. Це все дає можливість переглянути гігантський пласт історії в одному невеличкому містечку на Житомирщині.

Детальніше
Сховати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.