Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Село Кам'янка

Кам'янка - село, Кам'янська сільська рада, Тростянецький район, Сумська область, Україна. Код КОАТУУ - 5925083401. Населення за переписом 2001 року становила 1180 осіб. Є адміністративним центром Кам'янської сільської ради, в який, крім того, входить село Кам'янецьке.

Про місто Село Кам'янка

Кам'янка - село, Кам'янська сільська рада, Тростянецький район, Сумська область, Україна. Код КОАТУУ - 5925083401. Населення за переписом 2001 року становила 1180 осіб. Є адміністративним центром Кам'янської сільської ради, в який, крім того, входить село Кам'янецьке.

Кам'янка - село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Ворскли, в 12 км від районного центру. Залізнична станція Бакирівка на лінії Баси - Люботин. Населення - 1807 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Кам'янецьке.

У Кам'янці знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Ватутіна, за яким закріплені 4357 га сільськогосподарських угідь, в т. Ч. 2182 га орної землі. Господарство вирощує зернові та технічні культури; розвинене м'ясо-молочне тваринництво. Діє цегельний завод. За успіхи в праці 13 чоловік нагороджені орденами і медалями СРСР, серед них орденом Трудового / 579 / Червоного Прапора - тракторист В. І. Синявін, тваринник І. П. Линник, зоотехнік В. П. Рибальченко і доярка А. П. Спасенова.

У селі є середня школа (20 вчителів та 250 учнів), клуб із залом на 150 місць, бібліотека з фондом 10 тис. Книг, лікарня на 25 ліжок (22 медпрацівника, в т. Ч. 2 лікаря), дитсадок, 6 магазинів, відділення зв'язку, АТС.

Партійна організація (створена в 1930 р) об'єднує 46 комуністів, комсомольська (заснована в 1927 р) - 27 членів ВЛКСМ.

Перша письмова згадка про Кам'янці відноситься до 1660 р період першої російської революції 1905-1907 рр. в селі відбулися селянські хвилювання. Радянська влада встановлена ​​в січні 1918 р Одним з активних борців за зміцнення Радянської влади в селі був Я. Г. Півненко, розстріляний денікінцями в Тростянці. На фронтах Великої Вітчизняної війни і в партизанських загонах проти німецько-фашистських загарбників боролися 250 жителів села, 55 з них за мужність і хоробрість нагороджені орденами і медалями СРСР, 146 віддали життя в боях за свободу і незалежність Батьківщини. У Кам'янці споруджено меморіальний комплекс на честь радянських воїнів, загиблих при звільненні села від гітлерівців, і односельців, полеглих в боротьбі проти фашистів, а також пам'ятник Н. Ф. Ватутіну.

Поблизу Кам'янки і Кам'янецького виявлені залишки двох городищ скіфських часів.

Детальніше
Сховати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.