Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Судак

Кримський Судак — найдавніше європейське торгове місто. Греки називали його Сугдея, генуезці дали ім’я Солдая, а в Стародавній Русі його знали як Сурож. 

Про місто Судак

Кримський Судак — найдавніше європейське торгове місто. Греки називали його Сугдея, генуезці дали ім’я Солдая, а в Стародавній Русі його знали як Сурож. 

Як стверджують історики, заснували Судак у ІІІ столітті. Сьогодні це мальовниче українське місто на березі Судакської бухти Чорного моря окуповане й анексоване Росією.

Однією з найвизначніших пам’яток Судака є легендарна Генуезька фортеця, а точніше — її руїни. Крім того, у місті обов’язкові до відвідування кримськотатарська мечеть Муск-Джамі, побудована в першій половині XIV століття; вежа Чобан-Кулі, що залишилася від генуезького замку XV століття; заснований візантійськими ченцями Печерний монастир; Консульський замок з унікальними фресками у внутрішньому дворику, а також курортні будівлі 19 століття.

Судак знаменитий і значущими історичними знахідками: тут, поблизу гори Алчак та мису Меганом відкрили стоянки та поселення бронзової епохи та таврську стоянку I століття до нашої ери. Крім того, знайшли стародавні пристрої для збору золи та шлаків під назвою зольники.

Чимало в Судаку та його околицях пам’яток, подарованих нам природою. Це бухта Нове Світло, гора Сокіл, Крабовий острів, скеля «Еолова арфа», Великий Кримський Каньйон та безліч печер.

Детальніше
Сховати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.