Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Бахчисарай

Крим — не лише морська краса, тепле сонце, зелені приморські парки, мальовничі набережні, найкращі вина та загадки численних печер. Це все разом узяте й Бахчисарай.

Пам'ятки у місті Бахчисарай

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Фортеці, замки, палаци

Ханський палац у Бахчисараї

вул. Річна, 133, Бахчисарай

Туристична карта міста Бахчисарай

Про місто Бахчисарай

Крим — не лише морська краса, тепле сонце, зелені приморські парки, мальовничі набережні, найкращі вина та загадки численних печер. Це все разом узяте й Бахчисарай.

Це місто, що розташувалося на висоті 150–300 метрів над рівнем моря, поділено річкою на стару, де розташована резиденція ханів, і нову частину. Причому остання відрізняється особливо спекотним кліматом.

Серед найвідоміших пам’яток Бахчисараю — мавзолей Ескі-Дюрбе кінця XV століття. На ньому ви практично не побачите декору, проте захопитеся його пропорціями та монументальністю.

Поруч розташований зведений в 1501 році мавзолей Бен-Юде-Султан, увінчаний плоским куполом. На ньому ви зможете побачити орнаменти.

Ще один знаменитий пам’ятник Бахчисараю — Зинджирли-медресе, збудований Менґлі I Гераєм у 1500 році та розташований поруч із мавзолеєм. Це найстаріший навчальний заклад України та пам’ятник культурної спадщини національного значення.

Неподалік усіх цих визначних пам’яток ви можете побачити мечеть Тахтали-Джамі, зі стін якої струмує фонтан. А ось Успенський монастир височіє на самій околиці Бахчисараю.

Втім, головну історичну пам’ятку Бахчисараю ми ще не згадали. Це величний ханський палац, збудований у традиціях османської архітектури XVI–XVII століть.

Безліч у місті й пам’ятників пізніших часів: наприклад, «катерининська миля» (колона, де російською та татарською мовами написано, що в Бахчисараї побувала Катерина) та кам’яна каплиця біля старого вірменського цвинтаря, зведена на згадку про загиблих на цьому місці захисників Севастополя.

Детальніше
Сховати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.