Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Антоніни

Перша згадка про це селище, що колись називалося Голодиківці, датується 1593 роком. Сучасна назва походить від імені дружини власника села, Антоніни з княжого роду Сангушків.

Що подивитись у місті?

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Фортеці, замки, палаци

Садиба Сангушко-Потоцьких

вул. Леніна, 21, смт Антоніни

Карта міста Антоніни

Про місто Антоніни

Перша згадка про це селище, що колись називалося Голодиківці, датується 1593 роком. Сучасна назва походить від імені дружини власника села, Антоніни з княжого роду Сангушків.

Центральне місце в історії та архітектурі селища займає Садиба Сангушків-Потоцьких. Зводили його протягом XVIII-XIX століть, поступово додаючи нові споруди, зокрема кінний манеж, оранжерею, гараж. Після того, як маєток перейшов у власність родини Потоцьких, граф Юзеф розбив навколо розкішний ботанічний сад. На жаль, 1919-го року більшовики зруйнували садибу, однак значна частина будівель вціліла.

Парк довкола садиби визнано пам’яткою садово-паркового мистецтва. Тут зростає близько 60 видів дерев, в тому числі й ті, що занесені до Червоної книги. І хоч від колишньої розкоші, численних оранжерей, фонтанів та мостів залишилось небагато, парк вартий відвідування.

Найкрасивіша будівля селища, у якій зараз розташована місцева сільська рада, також пов'язаний з іменем Потоцьких. Мова йде про автомобільний гараж, побудований за проектом Ф.Фельнера – віденського архітектора, автора Одеської опери. Будівля зведена на початку ХХ століття у стилі модерн.

Детальніше
Сховати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.