Закладений у 15 столітті, а остаточно збудований у 17 столітті кам'янецьким старостою В. Калиновським. Але будівельні роботи тут практично ніколи не зупинялися.
Замок кілька разів зазнавав руйнувань в ході польсько-турецької війни. 1684 рік став останнім у житті Жванецького замку. Після того, як фортеця була зруйнована Яном III Собеським, замок назавжди втратив своє значення стратегічного об'єкта.
Замок занепав і був практично повністю розібраний. Напередодні Другої Світової війни на руїнах розташовувався двохрівневий ДОТ "Лінії Сталіна" 1939 року.
Зараз все, що залишилося від Жванецького замку - п'ятигранна оборонна вежа на скелі над річкою Жванчик. Ще дві башти - в руїнах. Наймальовничіший вид на збережену вежу відкривається з протилежного берега річки.
Але яка фортеця без легенд, особливо настільки стара? По селу блукають розповіді про підземні ходи аж до самого Кам’янця, про дівчину, яку замурували турецькі загарбники живцем у стінах муру, яка блукає вночі при повній луні по замковій горі, про пожар, що здійснив удар блискавки, влучивши у одну з башт замку.
Але найпопулярнішою легендою є повір’я про незліченний скарб, що був заритий власниками замку: де він захований, там земля гуде. Ще б їй не гудіти: Поділля - один з найбільш «печерних» районів світу, в трьох кілометрах від Кудринців, в селі Завалля Кам'янець-Подільського району знаходиться триярусна печера «Атлантида». А де карст, там дійсно земля гуде, бо в ній іде утворення порожнин.
Без сумніву, цю місцину варто відвідати вже тільки заради прекрасного пейзажу, що відкривається з берегів річки. Та заодно перейнятися духом старих стін колишньої могутньої твердині.
Andrii Andriichuk
Павел Губчик