Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Резиденція митрополитів (Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича)

Цей архітектурний ансамбль є унікальним, проект виконав академік та архітектор Йозеф Главка з Чехії. Еклектика з поєднанням візантійського та романського стилів робить комплекс споруд визначним не тільки для Чернівців, а й для всієї країни.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Резиденція митрополитів (Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича)

Цей архітектурний ансамбль є унікальним, проект виконав академік та архітектор Йозеф Главка з Чехії. Еклектика з поєднанням візантійського та романського стилів робить комплекс споруд визначним не тільки для Чернівців, а й для всієї країни.

Будівництво тривало майже 20 років, а бюджет його був вражаючим – 1750000 гульденів, свій внесок зробила і сусідня Австро-Угорщина.

Серед усіх незвичностей будівель можна виділити червону теракоту та різьблене каміння, а також використання поливаної черепиці чотирьох кольорів. Всі будівлі зводились з урахуванням сейсмічного статусу регіону, тому вони не постраждали через два землетруси у 20 сторіччі. Палац буковинських митрополитів вміщує у себе чарівні за красою зали – Мармурову, Червону, Блакитну та Зелену. Пам’ятник архітектури вражає внутрішнім оздобленням, у якому тісно сплелися східні та західні риси.

Багато цікавого було і в часи будівництва, і пізніше – так, дзеркала робили за венеціанськими технологіями, а для вироблення цегли у Чернівцях збудували два цегельних та один керамічний заводи. Майстри з Австрії вчили українців технологіям виробництва та перевіряли кожну цеглину, вистукуючи по ній. За легендою перед майбутньою резиденцію було збудовано естакаду, з якої скидали цеглу вниз, на землю. Якщо розбивалася бодай одна цеглина, архітектор Главка завертав всю партію.

У оздобленні використано особливі сорти мармуру, а фарби робилися за старовинними технологіями. Поєднуючи готику зі східними рисами, архітектор створив диво, що й сьогодні дарує людям насолоду. Нині будівля належить до комплексу Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4
Квитки: 25 грн.

Вінницька область, вул. Коцюбинського, 2, Чернівці

48.2969271 | 25.9241818

0372 584 811

Сайт

Локація на Google

Відгуки 4

Оля Курская

08.09.2021
???? Спогади про літню відпустку гріють як ніколи????️ ????Найвідоміший університет Чернівців, а може і України♥️ На зустріч з ним я чекала довго, але він виправдав очікування ???? Насправді дуже продумано, що кожну годину можна втрапити на екскурсію, в ході якої ведуть і в середину, по трьом найкрасивішим залам університету, які занесені до світової спадщини ЮНЕСКО ♥️???? І розказують не лише історію закладу, а і його міфи і легенди ???? Що я можу сказати- КРАСОТЄНЬ! Дійсно цікаво, і атмосферно, і ці дахи і сад, і сходи, і стелі, і дзеркала???????????????? #щастя_в_мандрівках #життя_прекрасне #Закохана_в_життя #Закохана_в_Україну #Щастя_в_подорожах #Мандруй_Україною #Мрійниця_і_мандрівниця
Інформація взята з google.com

Rina Rox

31.08.2021
Not only Alma Mater, but also it's masterpiece of architecture attracts millions of tourists! Chernivtsi University of Yuri Fedkovych - walking around this "Residence", I thought, maybe I can study here and obtain a third education ???????? Too pompous interior and exterior ????. It's uniqueness is confirmed by the registration in the UNESCO World Heritage Register???? An interesting fact ❗ A wreath of David's stars on the tower of one of the ensemble's buildings became a kind of gratitude for the contribution of the Jewish community to the construction. Well, Ukraine impressed me again ???????????????? ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Не лише Alma Mater, а ще й шедевр архітектури, що притягує мілліони туристів! Чернівецький університет ім. Юрія Федковича - гуляючи по цій "Резиденції",я подумала,а може піти сюди на навчання та отримати третю освіту ???????? Занадто вже помпезний інтер'єр та екстер'єр ???? і його унікальність підтверджена включенням в реєстр світової спадщини ЮНЕСКО???? Цікавий факт ❗ Своєрідною подякою, за вклад єврейської спільноти у будівництво, став вінець із зірок Давида ✡на башті   одного із корпусів ансамблю???? Ну що ж, Україна знову вражає ???????????????? . . . . . #rinarox
Інформація взята з google.com

Aliona DDd

14.08.2021
Чудове місце з великою історією, рекомендую кожному хто буде відвідувати місто. Включений до престижнішого списку світового надбання – Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вишукана архітектура, в чудовому стані, в окремі момент відчувала себе як в Хогвардсі. Багато елементів в інтер'єри є свідками історії, автентичні, незмінні з часом. Також на території наявний парк, з великою територією. Присутня церква яка не зазнала змін з часом, що здивувало мене, знаючи ставлення радянської влади до релігії. Проводяться екскурсії, о 10:00 початок з понеділка по п'ятницю, тривалість близько 1 годин. Обов'язки для відвідування хто буде в місці Чернівці.
Інформація взята з google.com

roksolanaa.k

10.05.2021
Сама будівля надзвичайно красива, територія довкола доглянута. Є можливим проведення екскурсії. Зважаючи на це, краще попередньо дізнатись коли її початок. Були у вихідний день (неділя) бажаючих зайти на територію університету було багато, тому варто врахувати, що можливе утворення "живої черги" для того, аби зробити декілька кадрів на кожній з локацій З мінусів - немає жодних попереджень, що оплата можлива лише готівкою (без решти) або картою через термінал самообслуговування (який, власне, є біля пункту охорони). Думаю, було б зручніше організувати переносний термінал, або хоча б вказати номер рахунку, на який можна переказати кошти. Через недоступність швидкої оплати біля входу стоворюється черга, оскільки охоронець повинен провести оплату по кожному з відвідувачів вручну. До слова, вартість входу на територію 50 грн, екскурсія оплачується додатково
Інформація взята з google.com

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.