Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Цей архітектурний ансамбль є унікальним, проект виконав академік та архітектор Йозеф Главка з Чехії. Еклектика з поєднанням візантійського та романського стилів робить комплекс споруд визначним не тільки для Чернівців, а й для всієї країни.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Цей архітектурний ансамбль є унікальним, проект виконав академік та архітектор Йозеф Главка з Чехії. Еклектика з поєднанням візантійського та романського стилів робить комплекс споруд визначним не тільки для Чернівців, а й для всієї країни.

Будівництво тривало майже 20 років, а бюджет його був вражаючим – 1750000 гульденів, свій внесок зробила і сусідня Австро-Угорщина.

Серед усіх незвичностей будівель можна виділити червону теракоту та різьблене каміння, а також використання поливаної черепиці чотирьох кольорів. Всі будівлі зводились з урахуванням сейсмічного статусу регіону, тому вони не постраждали через два землетруси у 20 сторіччі. Палац буковинських митрополитів вміщує у себе чарівні за красою зали – Мармурову, Червону, Блакитну та Зелену. Пам’ятник архітектури вражає внутрішнім оздобленням, у якому тісно сплелися східні та західні риси.

Багато цікавого було і в часи будівництва, і пізніше – так, дзеркала робили за венеціанськими технологіями, а для вироблення цегли у Чернівцях збудували два цегельних та один керамічний заводи. Майстри з Австрії вчили українців технологіям виробництва та перевіряли кожну цеглину, вистукуючи по ній. За легендою перед майбутньою резиденцію було збудовано естакаду, з якої скидали цеглу вниз, на землю. Якщо розбивалася бодай одна цеглина, архітектор Главка завертав всю партію.

У оздобленні використано особливі сорти мармуру, а фарби робилися за старовинними технологіями. Поєднуючи готику зі східними рисами, архітектор створив диво, що й сьогодні дарує людям насолоду. Нині будівля належить до комплексу Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Відгуки 4

Оля Курская

08.09.2021
???? Спогади про літню відпустку гріють як ніколи????️ ????Найвідоміший університет Чернівців, а може і України♥️ На зустріч з ним я чекала довго, але він виправдав очікування ???? Насправді дуже продумано, що кожну годину можна втрапити на екскурсію, в ході якої ведуть і в середину, по трьом найкрасивішим залам університету, які занесені до світової спадщини ЮНЕСКО ♥️???? І розказують не лише історію закладу, а і його міфи і легенди ???? Що я можу сказати- КРАСОТЄНЬ! Дійсно цікаво, і атмосферно, і ці дахи і сад, і сходи, і стелі, і дзеркала???????????????? #щастя_в_мандрівках #життя_прекрасне #Закохана_в_життя #Закохана_в_Україну #Щастя_в_подорожах #Мандруй_Україною #Мрійниця_і_мандрівниця
Інформація взята з google.com

Rina Rox

31.08.2021
Not only Alma Mater, but also it's masterpiece of architecture attracts millions of tourists! Chernivtsi University of Yuri Fedkovych - walking around this "Residence", I thought, maybe I can study here and obtain a third education ???????? Too pompous interior and exterior ????. It's uniqueness is confirmed by the registration in the UNESCO World Heritage Register???? An interesting fact ❗ A wreath of David's stars on the tower of one of the ensemble's buildings became a kind of gratitude for the contribution of the Jewish community to the construction. Well, Ukraine impressed me again ???????????????? ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Не лише Alma Mater, а ще й шедевр архітектури, що притягує мілліони туристів! Чернівецький університет ім. Юрія Федковича - гуляючи по цій "Резиденції",я подумала,а може піти сюди на навчання та отримати третю освіту ???????? Занадто вже помпезний інтер'єр та екстер'єр ???? і його унікальність підтверджена включенням в реєстр світової спадщини ЮНЕСКО???? Цікавий факт ❗ Своєрідною подякою, за вклад єврейської спільноти у будівництво, став вінець із зірок Давида ✡на башті   одного із корпусів ансамблю???? Ну що ж, Україна знову вражає ???????????????? . . . . . #rinarox
Інформація взята з google.com

Aliona DDd

14.08.2021
Чудове місце з великою історією, рекомендую кожному хто буде відвідувати місто. Включений до престижнішого списку світового надбання – Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вишукана архітектура, в чудовому стані, в окремі момент відчувала себе як в Хогвардсі. Багато елементів в інтер'єри є свідками історії, автентичні, незмінні з часом. Також на території наявний парк, з великою територією. Присутня церква яка не зазнала змін з часом, що здивувало мене, знаючи ставлення радянської влади до релігії. Проводяться екскурсії, о 10:00 початок з понеділка по п'ятницю, тривалість близько 1 годин. Обов'язки для відвідування хто буде в місці Чернівці.
Інформація взята з google.com

roksolanaa.k

10.05.2021
Сама будівля надзвичайно красива, територія довкола доглянута. Є можливим проведення екскурсії. Зважаючи на це, краще попередньо дізнатись коли її початок. Були у вихідний день (неділя) бажаючих зайти на територію університету було багато, тому варто врахувати, що можливе утворення "живої черги" для того, аби зробити декілька кадрів на кожній з локацій З мінусів - немає жодних попереджень, що оплата можлива лише готівкою (без решти) або картою через термінал самообслуговування (який, власне, є біля пункту охорони). Думаю, було б зручніше організувати переносний термінал, або хоча б вказати номер рахунку, на який можна переказати кошти. Через недоступність швидкої оплати біля входу стоворюється черга, оскільки охоронець повинен провести оплату по кожному з відвідувачів вручну. До слова, вартість входу на територію 50 грн, екскурсія оплачується додатково
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Музеї

Музей історії та культури євреїв Буковини

Театральна площа, 5, Чернівці

Пам'ятки будівництва і архітектури

Театральна площа

Театральна площа, Чернівці

Музеї

Чернівецький обласний художній музей

Центральна площа, 10, Чернівці

Пам'ятки будівництва і архітектури

Будинок-корабель

вул. Головна, 25, Чернівці

Пам'ятки будівництва і архітектури

Чернівецька Ратуша

Центральна площа, 1, Чернівці

Пам'ятки будівництва і архітектури

Вулиця Ольги Кобилянської

вул. Ольги Кобилянської, Чернівці

Церкви, костели, монастирі

Кафедральний собор Святого Духа

Головна вулиця, 85, Чернівці

Музеї

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

вулиця Кобилянської, 28, Чернівці

Церкви, костели, монастирі

Головна Синагога Буковини

вул. Садовського, 11, Чернівці

Церкви, костели, монастирі

Вірменська церква

вул. Українська, 28, Чернівці

Пам'ятки будівництва і архітектури

Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка

вул. О. Кобилянської, 47, Чернівці

Церкви, костели, монастирі

П'яна церква

м. Чернівці, вул. Руська 35

Церкви, костели, монастирі

Костел Пречистого Серця Ісуса

вул. Бахрушина, Чернівці

Природні об'єкти

Ботанічний сад Чернівецького університету

вулиця Федьковича, 11, Чернівці

Природні об'єкти

Тюльпанове поле в Мамаївцях

вулиця Шевченка, село Мамаївці

Природні об'єкти

Тюльпанове поле

селище Лужани

Церкви, костели, монастирі

Банченський монастир

с. Банчени Герцаївський район

Де поїсти?

Ресторан національної кухні

Ресторан "Панська гуральня"

вул. О. Кобилянської, 5, Чернівці

Міське кафе

Кафе «Мальва»

Головна вулиця, 44, Чернівці

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.